S-au primit biletele de tratament în staţiunile balneare!

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Pensionarii care au depus, în această lună, cereri pentru tratamente în staţiunile balneare sunt aşteptaţi la Casa de Pensii.

Casa Judeţeană de Pensii (CJP) Galaţi a primit 100 de bilete de tratament, de care vor beneficia o parte dintre gălăţenii care şi-au depus în timp util dosare de solicitare a unui astfel de sejur.


Repartiţia se face în funcţie de punctajul obţinut de fiecare solicitant în parte, iar plecarea în staţiuni se va face pe 30 şi 31 martie, dar şi pe 1 aprilie.
Conform directorului CJP, Ana- Denis Aramă, gălăţenilor le-au fost repartizate, în această tranşă: 68 de locuri pentru tratarea afecţiunilor reumatismale (la 1 Mai, Sărata Monteoru, Pucioasa, Nicolina şi Lacu Sărat), 24 de bilete pentru tratarea afecţiunilor reumatismal-ginecologice (Amara), şase bilete pentru tratarea bolilor cardiovasculare ( Covasna şi Buziaş) şi două bilete pentru tratarea afecţiunilor digestive, la Olăneşti.


Au mai rămas 48 de bilete
Până la această dată au fost repartizate doar 52 dintre cele 100 de bilete primite la nivelul Casei. Numărul biletelor rămase nedistribuite este 48, în următoarele staţiuni: Amara-20, Sărata Monteoru- un bilet, Pucioasa -trei bilete, Buziaş-două, 1 Mai- două şi Lacu Sărat- 20.


Pentru trimestrul I al anului 2010, Casa Judeţeană de Pensii a primit un număr total de 298 bilete, din care 96 cu plecare în luna februarie, 102 cu plecare în intervalul 12-14 martie şi 100 pentru perioada 30 martie-1 aprilie.

Mai multe pentru tine:
Cum arată fiica adolescentă a lui Kim Jong Un. Apariția spectaculoasă a lui Kim Ju Ae alături de liderul corean la Beijing, la prima ieșire internațională
Homosexualitatea și desfrâul din Biserica Română. Schimb de mesaje halucinant între un preot protosinghel și un tânăr + filmări în care bea vodcă și dansează pe manele. Dans din buric și în lăcașul sfânt: „Așa, iubirea mea” VIDEO
Proiectul AUR privind imnul și „Tatăl nostru” în școli a stârnit ample dezbateri. Ce spune fostul purtător de cuvânt al Patriarhiei
Facultățile de care mulți se feresc. Zeci de locuri la buget, neocupate: „Caută altceva”
Regele Felipe al Spaniei mai are o fiică secretă? „Se spunea că e blondă și că semăna cu el”
„Chaplin m-a sedus când aveam 15 ani. Avea cereri revoltătoare”. Dacă ar fi trăit azi, era în închisoare
Patru zodii, noroc dublu în următoarele 24 de zile. Se deschide o etapă prosperă, Săgetătorii și Capricornii culeg cele mai multe roade și sunt printre cele mai favorizate zodii
Serialul de pe Netflix care face senzație în întreaga lume. S-a lansat pe 29 august, dar a ajuns în top în 14 țări
„Am fost mare vagaboandă”. Replica cu care Stela Popescu a șocat înainte să moară! Ce făcea, de fapt, în tinerețe
Ştrudel cu nuci aşa cum n-ai mai gustat până acum
Hamas a publicat un videoclip cu ostaticii din orașul Gaza, în timp ce armata israeliană avansează. Netanyahu susține că este o „propagandă crudă”