Iulian Matache, dorit de Marian Oprişan ministru al Dezvoltării Regionale

0
Publicat:
Ultima actualizare:
Iulian Matache este secretar de stat la Ministerul Dezvoltării Regionale

Preşedintele Consiliului Judeţean Vrancea a precizat că se află în echipa de negocieri privind formarea noului guvern.

Marian Oprişan, vicepreşedinte al PSD, a precizat în această seară la Realitatea TV că Vrancea va avea o nominalizare pentru un post de ministru în noul guvern.

Potrivit acestuia, actualul secretar de stat în Ministerul Dezvoltării Regionale, respectiv Iulian Matache, este persoana cea mai competentă să ocupe acest post.

Iulian Matache a fost subordonatul lui Marian Oprişan în Consiliul Judeţean şi este soţul judecătoarei Daniela Matache, fostă preşedintă a Judecătoriei Focşani.

Preşedintele Consiliului Judeţean Vrancea a mai precizat că se află în echipa de negocieri privind formarea noului guvern.

Mai multe pentru tine:
Cel mai bun multicooker electric în 2026: Top 7 alegeri testate care îți economisesc timp și bani
Crocant, sănătos, rapid, fără ulei și fără stres – Cele mai bune air fryere din 2026 care îți vor schimba modul de a găti! Profită de ofertele eMAG
Top 7 fierbătoare electrice 2026 pe care nu le vrei să le ratezi: economisește timp și energie în bucătărie
Top 7 prăjitoare de pâine 2026 – Ghid complet pentru dimineți perfecte și alegeri fără regrete
Cele mai bune aparate de gătit cu aburi în 2026: Top 5 modele eMAG pentru mese rapide, sănătoase și fără grăsimi – magia aburului în bucătărie
Prințul William și Prințesa Kate au uimit în ”Saint Tropez-ul pârtiilor”: „Asta e adevărata lor față”
Amenințări fantomatice: cum site-urile ruse alarmează populația despre invazia NATO: „Moartea României: distrugerea Bucureștiului este o reacție adecvată”
Top mașini de pâine 2026 testate și recomandate. Secretul pâinii perfecte acasă: proaspătă, sănătoasă și fără efort
Cele 3 zodii care vor avea un înger păzitor alături de ele, începând de pe 25 februarie. Norocul le va surâde, în sfârșit, și acestor nativi
De ce tot mai mulți români aleg să monteze chiuveta sub fereastră în bucătărie. Care sunt, de fapt, avantajele
Funcționara a izbucnit în râs când a auzit cum o cheamă pe fiica ei. Ce a trăit Larisa Udilă la Evidența Populației: „Mi-au spus că nu se poate înregistra. Am plecat plângând”