Tramvai trăsnit de un fulger în Craiova. Vatmanul a sărit când a văzut flăcările VIDEO

0
Publicat:
Ultima actualizare:
Tramvaiul aflat în mers s-a aprins ca o torţă din cauza unui fulger FOTO: ISU DOLJ

Un tramvai aflat la capăt de linie a luat foc în mers, la Craiova, din cauza unui trăsnet. Vatmanul a reuşit să se salveze.

Pompierii Detaşamentului 1 Craiova din cadrul ISU Dolj intervin pentru a stinge incendiul izbucnit la un tramvai aflat în mers. Un fulger care a lovit mijlocul tramvaiului a făcut ca acesta să se aprindă ca o torţă. Din fericire nu se aflau călători în tramvai, vatmanul reuşind să se salveze la timp, sărind imediat ce a văzut flăcările. A sunat apoi la 112.

Incidentul s-a produs în zona Marlorex din municipiul Craiova. Tramvaiul era în mers, vatmanul executând manevre de întoarcere. Curentul electric a fost întrerupt în zonă pentru a se putea interveni.

„Astăzi, in jurul orei 12:50, ca urmare a unui fenomen meteorologic (descărcare electrică), tramvaiul KT4D, având numărul de înmatriculare 106, a luat foc în staţia CLF.

 Evenimentul s-a produs după ce toţi călătorii debarcaseră. ISU Dolj a intervenit la stingerea incendiului, programul de circulaţie al tramvaielor nefiind afectat!“, a transmis regia locală de transport, RAT Craiova.

În municipiul Craiova plouă torenţial de aproape o oră, fiind în vigoare o avertizare meteo de vreme severă, fiind prognozate fenomenele meteo extreme. 

Mai multe pentru tine:
Artistul internațional care nu și-a mai văzut de trei ani copilul diagnosticat cu autism, născut din relația cu o româncă. Dezvăluiri uluitoare despre ultima lor întâlnire! „Copilul striga la ușă disperat: Tati, tati!”
Radu Mazăre, viață de lux în Madagascar. Cum arată resortul fostului primar al Constanței. Bungalow-uri generoase, cu vedere spre Oceanul Indian
Ce tranzacții suspecte a descoperit Libra Bank în conturile AUR. Ce plăți s-au făcut către patronul Realitatea PLUS, unde Simion și Georgescu sunt lăudați excesiv
Ținutul cetăților dacice, trezit de șuierul mocăniței din 1917. Georg Hocevar a restaurat o bucată din calea ferată din munți
Ziua în care Biserica a deschis porțile doar pentru bogați și personalități. De ce oamenii de rând n-au avut acces în interior la slujba de sfințire a picturii Catedralei Neamului VIDEO
Ce nu s-a văzut la sfințirea Catedralei! Becali a pupat mătăniile, Băsescu a pupat blondele
Mama măsura XS, fiicele cu siluete... lumești. Regina Letizia, superbă, dar îngrijorător de slabă la Premiile Prințesa de Asturia
Nu i-a citit niciodată fiicei „Cenușăreasa”, iar acum a interzis complet internetul în casă!
Inițiativele fără succes ale Opoziției împotriva Guvernului. Analist: „Nu este în măsură să negocieze, să ofere alternativă”
Un stâlp sculptat cu un chip uman, vechi de 11.000 de ani, descoperit de arheologi
Câți ani de închisoare riscă Artanu, pentru agresiune sexuală?! Îndemnul avocatei Dalina Terzi pentru victimă: „Fetelor le e rușine, cedează psihic”