Imagine macabră pe Someş, marţi dimineaţa, în Cluj. Trupul neînsufleţit al unui bărbat de vreo 35 de ani a fost scos din apă

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Un bărbat de vreo 35 de ani, a cărui identitate nu se ştie încă, a fost scos, marţi dimineaţa, din Someşul Mic, în zona ştrandului Sun din Cluj-Napoca. Din primele cercetări, oamenii legii spun că trupul neînsufleţit al bărbatului se afla de ceva vreme în apă.

Un apel la 112 venit marţi dimineaţa, în jurul orei 8.00, i-a dus pe pompieri pe malul Someşului Mic, în Cluj-Napoca, unde au scos trupul neînsufleţit al unui bărbat din apă, în zona ştrandului SUN, lângă pod. 

Solicitarea a venit în jurul orei 8.00. Trupul bărbatului prezintă aspecte ce dovedeşte că a stat mai mult timp în apă, a declarat Andrei Biriş, purtătorul de cuvânt al ISU Cluj.

Reprezentanţii poliţiei au făcut cercetări la faţa locului. Nu se cunoaşte încă numele persoanei înecate, se ştie că avea 30-35 de ani. 

„Nu s-au găsit asupra lui documente care să conducă la identitatea acestuia. Trupul lui va fi transportat la IML unde i se va face necropsia. Se continuă cercetările ca să se stabilească identitatea lui”, a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Cluj, Carmen Jucan. 

Mai puteţi citi:

Pompierii au intervenit la o clădire veche din centrul Clujului, în urma unei solicitări la 112