Campionii sunt în stare de şoc. Minteuan:" N-am crezut niciodată că vom fi la aşa distanţă faţă de primul loc"!

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Campionii din Gruia nu se pot uitla la clasament. Diferenţa de 19 puncte faţă de liderul Oţelul Galaţi li se pare incredibilă fotbaliştilor lui Alin Minteuan, care spun că vor încerca să mai salveze pe final ce se mai poate din acest sezon.

Tehnicianului Alin Minteuan nu-i vine să creadă în ce situaţia a juns echipa sa, care pleca ca favorită la titlul şi anul acesta."N-aş fi crezut la începutul campionatului că va fi o atât de mare diferenţă între lider şi echipa noastră", a spus antrenroul din Gruia.

Referitor la meciul de mâine, contra rivalei din Cluj, Universitatea, Minteuan a precizat:
"Dacă ne uităm în clasament atunci putem zice că e un meci echilibrat, poate cu un uşor plus pentru noi, prin prisma golurilor marcate.Universitatea Cluj are jucători buni şi experimentaţi. Claudiu Niculescu, Adrian Cristea şi Gabriel Boştină sunt cei mai periculoşi dintre ei".

Mai multe pentru tine:
Un tezaur roman, ascuns timp de 8 ani, după ce a fost descoperit cu un detector de metale
Supraviețuitorii Holocaustului primesc compensații de un miliard de euro de la statul german pentru servicii de îngrijire la domiciliu
Anca Alexandrescu și-a anunțat candidatura la Primăria București și își suspendă emisiunea la Realitatea. „Biroul meu va fi în stradă”
Păreri pro și contra despre Catedrala Mântuirii Neamului. Mihai Găinușă: „Bolnavii care nu plătesc CASS vor merge la Catedrală, nu la camera de gardă”. Ce spune Dan Negru?
Cine este regele care avea cel mai bizar fetiș în dormitor. Nu ”ierta” nicio parteneră
Ziua în care Biserica a deschis porțile doar pentru personalități. De ce oamenii de rând n-au avut acces în interior la slujba de sfințire a picturii Catedralei Neamului VIDEO
La șase luni de la naștere, Jennifer Lawrence a luat o decizie radicală: „Sânii mei...”
O contabilă din Kenya a ajuns femeie de serviciu în România și trăiește cu frică. „Mi-e teamă în fiecare zi să nu fiu...”
33 de ani fără Anda Călugăreanu. Saveta Bogdan: „Ioana a rămas a nimănui, după decesul mamei. Dan Tufaru o internase la o casă de copii”. Cum arată mormântul artistei?
Ce tranzacții suspecte a descoperit Libra Bank în conturile AUR. Ce plăți s-au făcut către patronul Realitatea PLUS, unde Simion și Georgescu sunt lăudați excesiv
Alimentul de care Fuego nu se atinge: „Cel mai nociv pentru ființa umană”. Îi îndeamnă pe toți să-l evite