Filtre rutiere pe DN21. Peste 120 de sancţiuni şi 20 de permise reţinute

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Poliţiştii din Călăraşi şi Ialomiţa au acţionat pentru salvarea de vieţi şi combaterea principalelor cauze generatoare de accidente rutiere. În urma acţiunilor desfăşurate, pe parcursul a 2 zile, poliţiştii au aplicat peste 120 de sancţiuni contravenţionale şi au reţinut aproape  20 de permise de conducere auto.

În zilele de 17 şi 19 noiembrie, poliţiştii din Călăraşi şi Ialomiţa au acţionat, pe DN 21, pentru depistarea, identificarea şi tragerea la răspundere a celor care încalcă prevederile legale, asigurând în acelaşi timp fluenţa şi siguranţa traficului rutier, prin prezenţa activă a efectivelor de poliţie pe sectoarele de drum cu trafic intens şi risc rutier ridicat.

Poliţiştii au aplicat 127 de sancţiuni contravenţionale, au fost reţinute 17 de permise de conducere şi au fost retrase 2 de certificate de înmatriculare.

Vă recomandăm şi:

Accident cu 3 victime la Frumuşani. Elicopterul SMURD, solicitat să preia unul dintre răniţii grav

Reţinut de poliţişti după ce a spulberat cu maşina două persoane pe zebră. Soferul vitezoman a fugit de la locul accidentului

Un şofer care a accidentat un pieton pe DN3B, reţinut de poliţişti. Suspectul a fugit de la locul faptei

Accident pe DN3 Bucureşti-Călăraşi cu două victime. O maşină scăpată de sub control s-a înfipt într-un copac

Mai multe pentru tine:
Românii care au vizitat una dintre cele mai izolate și ieftine țări din lume. Ce i-a impresionat cel mai mult: „Un gest simplu, dar cu o semnificație profundă”
Prințesa Rajwa a dus moda din Iordania la Palatul Elysée din Paris! Întâlnire istorică cu Brigitte și Emmanuel Macron
Val de ură după nunta lui Dorian Popa din Maldive. Artistul, făcut praf după ce a publicat acest video cu mireasa
Șefa ANM răspunde acuzațiilor cu privire la Codul roșu anunțat în Capitală. Elena Mateescu: „Ne raportăm la criterii clare”
„Am rămas în chiloți!” Momentul terifiant trăit de un român celebru pe cel mai înspăimântător aeroport din Europa
Sute de monede antice din aur și argint, descoperite într-o locație secretă
Eduard, un copil de 10 ani, crescut de bunici și abandonat de părinți, luptă pentru viață! A vomitat sânge și are nevoie de o operație urgentă la inimă. AJUTĂ ȘI TU!
I-a donat propriul rinichi, dar n-a fost invitată la nunta Selenei Gomez. Cum explică donatoarea trădarea
Cu ce se delectează în mod frecvent Prințesa Charlene, Prințesa Kate sau Regina Letizia. Mâncărurile preferate ale nobililor
MAE a emis o atenționare de călătorie pentru cei care călătoresc în Belgia: traficul aerian și transportul public, perturbate de o grevă națională
Cauza morții bateristului Marius Keseri de la Direcția 5. Prietenii rup tăcerea. „Boala cumplită îl schimbase, nu-l mai recunoșteai. Venea la biserică să se roage”. Ultimele fotografii