Călăraşi: Incendiu de la o lampă de iluminat

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Ieri, în jurul orei 13.49, două echipaje specializate de stingere din cadrul Secţiei de pompieri Lehliu Gară, au inetrvenit pe raza localităţii Dor Mărunt , pentru stingerea unui incendiu la o locuinţă. Incendiul se manifesta la nivelul holului.

Focul a fost stins în aproximativ 35 de minute. După primele cercetări, incendiul a izbucnit de la o lampă de iluminat, care a provocat un scurtcircuit.  În urma incendiului s-au înregistrat pagube materiale în valoare de circa 4.000 de lei, pompierii profesionişti reuşind să salveze bunuri în valoare de aproximativ 70.000 de lei. În incendiu au ars o combină frigorifică, o ladă frigorifică, o fereastră PVC, elemente de mobilier şi aproximativ 10 kg de materiale textile.

Mai multe pentru tine:
Daciana Sârbu și-a refăcut viața după divorțul de Victor Ponta. Cine este bărbatul care l-a înlocuit pe fostul premier al României?
Primii pași spre reconciliere! Cum a decurs întâlnirea istorică de 55 de minute dintre Prințul Harry și Regele Charles, tatăl lui
Cum arată fiica adolescentă a lui Kim Jong Un. Apariția spectaculoasă a lui Kim Ju Ae alături de liderul corean la Beijing, la prima ieșire internațională
Copiii care merg la școală cu ghiozdane goale, manuale lipsă și haine insuficiente: „Pentru mulți rămâne un loc al stresului și rușinii.” Studiul care dezvăluie realitatea cruntă
America, în genunchi. Uciderea lui Charlie Kirk aruncă o lumină cruntă asupra unei politici frânte și radicalizate - analiză BBC
Satul din România care are un singur locuitor: „Nu a vrut în ruptul capului să plece”
Motivul despărțirii dintre Dan Bittman și Liliana Ștefan, mama celor trei copii ai artistului: „De asta s-a și ajuns unde s-a ajuns”
Catherine Zeta-Jones, pusă la zid din cauza unui comentariu deplasat despre un băiat de 12 ani
Singurul dictator sovietic înlăturat din funcție: «Hrușciov a demascat cultul lui Stalin după moartea lui, iar noi demascăm cultul lui Hrușciov cu el în viață»
William își regretă marea slăbiciune și speră din tot sufletul ca cei trei copii ai lui să n-o moștenească
Aşa arată acum şcoala unde s-a filmat celebra peliculă „Liceenii”. Clădirea liceului „Alexandru Ioan Cuza” din București a rămas doar un schelet de beton