O femeie a murit într-un incendiu izbucnit într-un apartament din municipiul Buzău VIDEO

0
Publicat:

Pompierii au fost solicitați să intervină la stingerea unui incendiu izbucnit la un apartament din municipiul Buzău. Echipajele de intervenție au evacuat o bătrână, în vârstă de 88 de ani, care a suferit arsuri. O altă femeie care se afla în locuință nu a putut fi salvată. Pompierii au găsit-o carbonizată.

Evenimentul a avut loc la un bloc de pe Aleea Zorilor, din municipiul Buzău. Pompierii au ajuns de îndată la fata locului unde au constatat ca incendiul se manifesta generalizat la locuinta, evacuând din incinta apartamentului o persoană cu arsuri. Este vorba despre o femeie în vârstă de 88 de ani.

Șase persoane din bloc s-au autoevacuat după izbucnirea incendiului. Din informațiile culese de la vecini, salvatorii au aflat că în interior se mai afla o persoană și imediat au demarat manevre pentru pătrunderea în condiții de siguranță în interior.

”Pompierii au fost solicitați să intervină la stingerea unui incendiu izbucnit la un apartament din municipiul Buzău. Pompierii au ajuns de îndată la fata locului unde au constatat ca incendiul se manifesta generalizat la locuintă, evacuând din incinta apartamentului o persoana cu arsuri”, informează ISU.

Prima persoana evacuată a fost salvată de pompieri, este în viață, suferind arsuri la nivelul feței și intoxicație cu fum. O altă femeie care se afla în locuință nu a putut fi salvată. Pompierii au găsit-o carbonizată.

”În interiorul locuinței a fost găsită o persoană de sex feminin decedată. Prima persoana evacuată a fost salvată de pompieri, este în viață, suferind arsuri de gradul II la nivelul feței și intoxicație cu fum”, informează ISU Buzău.

În urma incendiului produs pe Aleea Zorilor, la Urgențele Spitalului Județean Buzău a fost transportată o femeie în vârstă de 88 de ani, care a suferit o arsura prin  flacăra de gr. I-II A, la nivelul feței. La acest moment, pacienta este stabilă hemodinamic si respirator, constientă, în curs de investigatii.

Mai multe pentru tine:
Acuzată că poartă genți de lux, dar că nu-și ajută tatăl aflat la azil! Ion Cassian o apără pe Irina Columbeanu: „Nu-i duceți grija lui Irinel, are șifonierul plin cu...!”
Mesajele Vasilicăi Enache, avocata decedată în explozia din Rahova, analizate de criminalist: „În acel bloc era o bombă cu ceas”
Ce tranzacții suspecte a descoperit Libra Bank în conturile AUR. Ce plăți s-au făcut către patronul Realitatea PLUS, unde Simion și Georgescu sunt lăudați excesiv
Tânăra de 16 ani care a întors toate scaunele la „Vocea României” încă de la primele note. Smiley: „Eu nu am mai auzit niciodată așa ceva”
Cine este Bogdan Boitor, noul iubit al Ilincăi Vandici. În ce oraș din România a dus-o pe vedetă în vacanță
Prințul renegat, un libidinos notoriu! Apela la angajații de la Palat să facă rost de femei și-și dorea ”blonde și balerine”
Lupu Rednic ține cură de slăbire, la 56 de ani: „Grăsimea-i bună numai în tigaie!”. Secretul sănătății: un păhărel de horincă și untură de porc de Mangalița. Cât costă dieta?
„Începe să se întrevadă cum va arăta sfârșitul războiului”. Soluțiile Ucrainei pentru a învinge Rusia, chiar dacă ar mai pierde teritorii
Cea mai puternică rugăciune! Spune-o zilnic şi scapi de orice rău
Cine a fost Dorin Pavel, inginerul care a plănuit marile hidrocentrale din România
Cristi Chivu vorbește cu sufletul: „Sunt român și sunt mândru!”. Napoli-Inter se joacă în această seară, de la 19.00