Fii detectiv la Hanul lui Manuc. Crimă la cină, un nou concept de distracţie în Capitală

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Îţi plac filmele poliţiste sau pur şi simplu, consideri că Sherlock Holmes ţi-a fost un bun profesor, atunci eşti invitat să rezolvi o crimă regizată pentru tine în această seară la Hanul lui Manuc.

De la 19.30, la Hanul lui Manuc, va avea loc o crimă. Nu alertaţi încă poliţia, nu chemaţi procurorii. Tot ce trebuie să faceţi este să savuraţi un meniu special la Hanul lui Manuc, să vă relaxaţi şi să vă gândiţi temeinic cine ar putea fi criminalul.

Conceptul de “Crimă la cină” este nou în România. Amatorii de mister nu trebuie decât să plătească un bilet care costă între 210 şi 230 de lei, la care puteţi avea reducere de 20 de lei dacă veniţi costumaţi după moda interbelică.

Scenariul misterului sună cam aşa: “Chantal Vernescu, răsfăţata divă a Bucureştilor, oferă, cu ocazia zilei sale de naştere, o petrecere ca la Paris. Muzică feerica, dans ca la carte şi un meniu sofisticat, toate se întâmplă la Hanul Manuc, în centrul Capitalei. Prietenii, familia şi angajaţii s-au reunit pentru a o sărbători pe marea cântăreaţă. Toţi par a se distra de minune, dar cineva a venit la petrecere cu gânduri mârşave. Cineva vrea să curgă sânge, nu numai vin.”

În preţul biletului este inclus şi o cină cu un cocktail de întâmpinare, aperitiv, fel principal şi desert. Pentru a face rezervări, puteţi suna la 0734 745 728 sau 0752 506 868 sau contact@crimalacina.

Mai multe pentru tine:
Cât costă cazarea în perioada sărbătorilor de iarnă la hotelul Simonei Halep din Poiana Brașov? Gică Hagi vă așteaptă la Mamaia: „Întâlnire cu Moș Crăciun”
Autorul cărții „Codul lui Da Vinci”, logodit cu una dintre cele patru amante ale lui! E cu 27 de ani mai tânără decât el!
Jurnalistul Charlie Ottley a dezvăluit ce apreciază la țara noastră: „Unul dintre principalele puncte forte”. Ce expresii românești îl amuză
Transformarea soției lui Lucian Viziru, după ce a fost criticată că arată ca o femeie de 60 de ani. Apariția îndrăzneață a Emei l-a eclipsat pe actor
Fermecată de Kate Middleton, Melania Trump a avut o atitudine flagrant diferită față de Regina Camilla
Un tablou de Rubens, dispărut timp de peste 400 de ani, descoperit la Paris
Cât costă un sejur la munte în vacanța de toamnă. Ce includ ofertele și care sunt stațiunile din România pe care le preferă turiștii
Mihai Bendeac, destăinuiri despre viața amoroasă. De câți ani nu a mai ieșit actorul la o întâlnire romantică: „Îmi place foarte mult să fiu singur”
Descinderi DIICOT la Motru: tânăr de 30 de ani, prins cu saci de cannabis și plantație în serele părinților din Samarinești
Cât au plătit Anca Țurcașiu și iubitul ei, Călin, pentru o săptămână de vis în Grecia: „Am învățat să călătorim «light»”. Actrița a împărtășit secretul vacanțelor accesibile
Cum a devenit steagul piraților din lumea manga simbolul protestelor Generației Z