Două blocuri din cartierul Obor vor rămâne fără curent electric
0Totodată, SC "Electrica" SA continuă lucrările în satul Lacu Sărat, comuna Chiscani, urmând să sisteze alimentarea cu energie electrică de luni până vineri inclusiv.
Potrivit Sucursalei de Distribuţie a Energiei Electrice Brăila (SDEE) - "Electrica" SA, în perioada 19-23 septembrie, între orele 9.00 şi 17.00, se va întrerupe alimentarea cu energie a abonaţilor casnici şi a agenţilor economici conectaţi la Circuitul 1, localitatea Lacu Sărat, pentru montarea de firide pe stâlpi noi şi preluarea noilor abonaţi.
În acest sens, au fost deja informate autorităţile locale.
În zilele de 21,22 şi 23 septembrie 2011, între orele 8.00 şi 16.00, se ia curentul la blocurile 30 şi 31 din cartierul Obor, de asemenea pentru montarea de firide, informează ec. Cristian Oprea, din cadrul SDEE Brăila.