FOTO Doi tineri şi copilul lor nenăscut, decedaţi după ce au fost loviţi în plin de un TIR

0
Publicat:
Ultima actualizare:
FOTO: dejeanul.ro

Un bărbat şi o femeie, de 30 şi respectiv 27 de ani din Dej, şi-au pierdut viaţa azi-noapte în localitatea Ciceu Mihăieşti, după ce un TIR a lovit frontal căruţa în care se aflau. Alături de cei doi a decedat şi calul, pecum şi copilul nenăscut al femeii.


Accidentul s-a produs aproape de miezul nopţii pe DN 17, în localitatea Ciceu Mihăieşti. TIR-ul a lovit în plin căruţa, care, potrivit şoferului nu era semnalizată  şi nu a putut fi văzută la timp pentru a se evita impactul.

Bărbatul care conducea atelajul a murit pe loc după cea fost aruncat într-un pod de beton, în timp ce iubita sa însărcinată în luna a opta a fost găsită de către medici în stop respirator şi a fost transportată la Spitalul Municipal Dej, însă a decedat la scurt timp şi ea şi fătul din pântece.

În stare critică au fost găsiţi şi ceilalţi doi pasageri ai căruţei, un copil de 3 ani şi un adolescent de 16. Cei doi au fost transportaţi la un spital din Cluj-Napoca, şansele lor de supravieţuire fiind minime.


Potrivit dejeanul.ro, TIR-ul, condus de un tânăr de 25 de ani din Huedin, circula cu 85 de kilometri pe oră în momentul producerii accidentului. Acesta este cercetat acum pentru ucidere din culpă.