Bistriţa: Două femei au leşinat la biserică din cauza căldurii

0
Publicat:
Ultima actualizare:

La serviciul de urgenţă al Spitalului Judeţean Bistriţa-Năsăud au ajuns astăzi, în vremea prânzului, două femei care au leşinat la biserică din pricina temperaturilor ridicate.

Medicul de gardă al spitalului, Bogdan Goarţă, spune că femeilor li s-a făcut rău în timp ce erau la biserică. Căldura şi faptul că acestea nu au mâncat nimic şi-au spus cuvântul „Este vorba de o tânără de 22 de ani şi de o bătrână de 78 de ani", adaugă medicul. Cele două şi-au revenit.

Astăzi, la Bistriţa, cea mai mare temperatură, de 34 de grade Celsius, s-a înregistrat la ora 12.40.

Mai multe pentru tine:
„Salvatorii” controversați care au sucit mințile românilor. Cum au ajuns să fie venerați de milioane de oameni
Alimentul de care Fuego nu se atinge: „Cel mai nociv pentru ființa umană”. Îi îndeamnă pe toți să-l evite
La șase luni de la naștere, Jennifer Lawrence a luat o decizie radicală: „Sânii mei...”
33 de ani fără Anda Călugăreanu. Saveta Bogdan: „Ioana a rămas a nimănui, după decesul mamei. Dan Tufaru o internase la o casă de copii”. Cum arată mormântul artistei?
O contabilă din Kenya a ajuns femeie de serviciu în România și trăiește cu frică. „Mi-e teamă în fiecare zi să nu fiu...”
Cine este regele care avea cel mai bizar fetiș în dormitor. Nu ”ierta” nicio parteneră
Un tezaur roman, ascuns timp de 8 ani, după ce a fost descoperit cu un detector de metale
Ziua în care Biserica a deschis porțile doar pentru personalități. De ce oamenii de rând n-au avut acces în interior la slujba de sfințire a picturii Catedralei Neamului VIDEO
Defectele care i-au condamnat pe români la sărăcie. Cum au frânat dezvoltarea țării ignoranța, corupția și superstițiile
Ce tranzacții suspecte a descoperit Libra Bank în conturile AUR. Ce plăți s-au făcut către patronul Realitatea PLUS, unde Simion și Georgescu sunt lăudați excesiv
Păreri pro și contra despre Catedrala Mântuirii Neamului. Mihai Găinușă: „Bolnavii care nu plătesc CASS vor merge la Catedrală, nu la camera de gardă”. Ce spune Dan Negru?