Primarul Bacăului, mesaj ironic la adresa Vioricăi Dăncilă: „Aţi calculat câte voturi v-a costat tura cu bicla împreună cu Dragoş Benea?“

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Primarul Bacăului, Cosmin Necula, a fost exclus din PSD, prin decizia Comitetului Executiv Naţional al partidului, după primul tur al alegerilor prezidenţiale.

Exclus din PSD în urmă cu aproape două săptămâni, după primul tur al alegerilor prezidenţiale, primarul municipiului Bacău, Cosmin Necula, continuă criticile la adresa preşedintelui PSD Viorica Dăncilă.

De data aceasta, într-o notă ironică, lovind şi în liderul PSD la nivel local, Dragoş Benea.

“În aceste momente nu pot să nu mă gândesc cum baronul Benea a votat-o pe Dăncilă premier, apoi preşedinte al PSD şi, în cele din urmă, candidat la prezidenţiale. Dăncilă a obţinut CEL MAI PROST SCOR DIN ISTORIA PSD. Nu există o ruşine mai mare decât asta pentru PSD. Puţin peste 3 milioane de voturi în turul 2! Cea mai umilitoare înfrângere de când există acest partid! Sunt exact 6 luni de când am spus public faptul că Viorica Dăncilă trebuie să se retragă de la guvernare. Atunci, la fel ca şi acum, eram convins că ar fi fost modul corect în care PSD să demonstreze că a înţeles expresia votului primit din partea românilor şi singura modalitate prin care ar fi putut să se regenereze.
În tot acest timp baronul Benea a susţinut-o continuu pe Dăncilă şi a fost capabil să „marcheze“ 2 puncte electorale memorabile, ambele după o „cugetare" îndelungată:

L-a exclus din partid pe Cosmin Necula.

A plimbat-o pe Dăncilă cu bicicleta pe centura nefinalizată a Bacăului.

A crezut că astfel o să înduplece românii însă nu a reuşit decât să se facă de râs!
PSD Bacău nu merita aşa ceva.
Primarii, consilierii, membrii şi simpatizanţii serioşi care au făcut campanie şi au muncit atât de mult nu meritau aşa ceva!
Dacă rezultatul poate se va uita, situaţia de un penibil răsunător va rămâne la capitolul ,,aşa nu" pentru orice campanie electorală.
P.S. 1  Doamna Dăncilă, aţi calculat câte voturi v-a costat tura cu bicla împreună cu Dragoş?
P.S. 2  Dragoş, unge lanţul! Terminăm strada Aeroportului în curând", a scirs pe Facebook Cosmin Necula.

În judeţul Bacău, Klaus Iohannis a obţinut 62,00%, în vreme ce Viorica Dăncilă a fost votată de 38,00% dintre alegători. Prezenţa la urne a fost de 41,5%, mai mare decât în primul tur al alegerilor prezidenţiale.

Mai multe pentru tine:
Crăciun 2025: Cele mai bune jucării educative pentru copii – Cadouri care dezvoltă imaginația, inteligența și curiozitatea lor. Investește în viitor
Scandal uriaș în Corbeanca. Copiii primesc mâncare de la firma consiliului local la un preț peste lege. Părinții, obligați să semneze contracte. Firma a funcționat fără autorizație de catering: „Își bat joc de copii”
Lenjerii de Crăciun care aduc magia sărbătorilor în dormitor – Stoc limitat! Alege cadouri cozy și festive pentru întreaga familie
Cadouri de Crăciun pentru bărbați care aduc zâmbete: cele mai haioase pijamale și pulovere, sub 100 de lei, care fac sărbătorile memorabile
Zi excelentă pentru o zodie de foc! 15 decembrie aduce noroc, reușite și vești bune pentru acești nativi
Irinel Columbeanu s-a botezat, înainte de Sărbători. Fostul milionar și-a schimbat religia la 68 de ani: „E cea mai importantă decizie din viața lui”
Ce spune despre România un vlogger american ce a fost arestat în Rusia: Nu există nimic similar!
Ben Affleck, prins la înghesuială între celebrele sale foste soții! Întâlnire de gradul III cu cele două Jennifer, în același timp. Starul pare deprimat
Top 10 brazi artificiali de Crăciun 2025 cu cele mai bune recenzii și extrareducere de până la 40% pe eMAG. Alege bradul perfect și profită de discounturi
Cadouri de Crăciun 2025 pentru ea – White Luxury Gifts: eleganță, stil, statement și surprize premium sub 100 €
ElectroWeekend eMAG: Top 15 produse cele mai populare și testate de clienți, cu cele mai mari reduceri. Pune-ți electro oferta sub brad!