UPDATE: Exploratorul Alin Totorean este blocat și la această oră în aeroportul din Istanbul

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Cu toate că ieri, arădeanul Alin Tototrean trebuia să se întoarcă din expediția pe care a început-o la mijlocul lunii februarie în Etiopia, acesta a rămas blocat pe aeroportul din Istanbul.

Amânarea se datorează erupției vulcanului Eyjafjallajokull din Islanda, care a perturbat traficul aerian în întreaga Europa. În condiții normale, exploratorul Alin Totorean ar fi trebuit să aterizeze ieri după masă în Budapesta, iar astăzi să susțină o conferință de presă.

Exploratorul Alin Totorean este aşteptat să sosească astăzi din expediţia etiopiană

“Alin Totorean trebuia să stea de vorbă cu presa cu prilejul revenirii sale din cea mai recentă expediție «ETIOPIA 2010 - istorie, antropologie, natură și aventură». Din păcate, nu va putea fi prezent la întâlnirea cu cei interesați de rezultatele expediției sale, întrucât nu mai poate ajunge în București în timp util”, a declarat Mihaela Preda, coordonator marketing la editura CD Press.

Aceasta a mai adăugat că odată ajuns în țară, arădeanul este așteptat să participe la manifestările organizate cu prilejul Zilei Pământului.

Deoarece Alin Totorean va participa la manifestările organizate cu prilejul "Zilei Pământului", la Oradea, pe 22 aprilie şi la Mărăşeşti, pe 24 aprilie, conferinţa de presă se reprogramează pentru data de luni, 26 aprilie, ora 13.00, în Bucureşti.

Mai multe pentru tine:
„Plătesc milioane la stat, dar pentru copilul meu nu mai sunt fonduri”. Povestea reală care a revoltat o țară întreagă
Oana Roman nu îl mai menajează pe Botezatu! „Se îmbracă de zici că vrea să impresioneze un extraterestru cocalar”
Un obiect unic pe teritoriul fostei provincii romane Dacia, descoperit la Turda
Alimentul care nu trebuie să lipsească din farfuriile românilor. Dr. Virgiliu Stroescu îl recomandă în fiecare zi: „Ne curăță și ne vindecă tot organismul”
Neliniște la palat! Ce crede familia regală britanică despre apariția lui Meghan Markle la Săptămâna Modei de la Paris
Cum și-a dezvăluit secretele încercând să scape de sancțiuni șeful industriei ruse de apărare
I-a donat propriul rinichi, dar n-a fost invitată la nunta Selenei Gomez. Cum explică donatoarea trădarea
Eduard, un copil de 10 ani, crescut de bunici și abandonat de părinți, luptă pentru viață! A vomitat sânge și are nevoie de o operație urgentă la inimă. AJUTĂ ȘI TU!
De ce Eugen Cristea și Anca Pandrea simt în casă energia persoanelor moarte: „Nu oricine poate”. Și Mihai Onilă are o legătură paranormală cu fiica-înger: „O aud mental”
Femeile care au înfruntat foamea, frica și moartea: adevărul despre cum a distrus Uniunea Sovietică Moldova anilor ’40
Cauza morții bateristului Marius Keseri de la Direcția 5. Prietenii rup tăcerea. „Boala cumplită îl schimbase, nu-l mai recunoșteai. Venea la biserică să se roage”. Ultimele fotografii