Peste 50.000 de vizitatori au trecut pragul târgurilor organizate de Camera de Comerţ Arad, în cursul anului 2015

0
Publicat:
Ultima actualizare:

A devenit deja o tradiţie ca la fiecare sfârşit de an, Camera de Comerţ, Industrie şi Agricultură a judeţului Arad să îşi prezinte rezultatele activităţii desfăşurate. Aceasta este încontinuare în topul Camerelor judeţene, prin activitatea pe care o desfăşoară şi prin numărul membrilor pe care reuşeşte să îl menţină.

Anul acesta Camera a împlinit 25 de ani de la reînfiinţare, 25 de ani însprijinul mediului de afaceri.

"În contextul dezvoltării relaţiilor bilaterale şi promovării mediului de afaceri regional, conducerea instituţiei a primit vizita mai multor oficiali din Austria, Belarus, Indonezia şi Serbia, care au fost interesaţi de economia Aradului. În ceea ce priveşte dezvoltarea proiectelor, anul acesta CCIA Arad a sprijinit iniţiativele antreprenoriale pentru crearea şi dezvoltarea de noi firme şi a facilitat inserţia pe piaţa muncii a elevilor înmatriculaţi în sistemul naţional de învăţământ secundar prin derularea a două proiecte majore, finalizate cu succes în luna noiembrie", spune Ghoerghe Seculici, preşedintele CCIA Arad.

Cele10 târguri organizate de Camera de Comerţ, Industrie şi Agricultură a judeţului Arad, care au avut loc sub pavilioanele expoziţionale ale CCIA Arad au fost o reuşită, confirmată prin prezenţa a peste 50.000 de vizitatori şi având peste 1.000 firme participante din România, Ungaria, Germania, Italia, Franţa, Austria, Grecia, Poloniaşi Slovenia. Preşedinteşe CCIA Arad, Gheorghe Seculici, spune că numărul vizitatorilor din 2015 este puţin mai mare decât cel înregistrat în anii trecuţi.

Alte 32 de evenimente private şi expoziţii s-au defăşurat la Expo Arad.

Vă mai recomandăm: Camera de Comerţ Industrie şi Agricultură Arad a răsplătit performanţa

Sectorul agricol, subiect de interes la Camera de Comerţ Arad

Mai multe pentru tine:
Cine a fost Dorin Pavel, inginerul care a plănuit marile hidrocentrale din România
Alexandru Rogobete le cere medicilor de la Terapie Intensivă să nu mai poarte bijuterii: „Renunțați la verighetă sau plecați din ATI!”
Acuzată că poartă genți de lux, dar că nu-și ajută tatăl aflat la azil! Ion Cassian o apără pe Irina Columbeanu: „Nu-i duceți grija lui Irinel, are șifonierul plin cu...!”
Prințul renegat, un libidinos notoriu! Apela la angajații de la Palat să facă rost de femei și-și dorea ”blonde și balerine”
Lupu Rednic ține cură de slăbire, la 56 de ani: „Grăsimea-i bună numai în tigaie!”. Secretul sănătății: un păhărel de horincă și untură de porc de Mangalița. Cât costă dieta?
Relația scandaloasă de 72 de ore pe care fratele Regelui Charles a avut-o cu un model Playboy
Tânăra de 16 ani care a întors toate scaunele la „Vocea României” încă de la primele note. Smiley: „Eu nu am mai auzit niciodată așa ceva”
Cine este Bogdan Boitor, noul iubit al Ilincăi Vandici. În ce oraș din România a dus-o pe vedetă în vacanță
Ce tranzacții suspecte a descoperit Libra Bank în conturile AUR. Ce plăți s-au făcut către patronul Realitatea PLUS, unde Simion și Georgescu sunt lăudați excesiv
Mesajele Vasilicăi Enache, avocata decedată în explozia din Rahova, analizate de criminalist: „În acel bloc era o bombă cu ceas”
Exclusiv! Acasă la Chef Alexandru Sautner. Juratul "Chefi la cuțite" ni le prezintă pe fetele care-l împlinesc ca soț și tată