Acţiune de ecologizare în zona Schit din Alba Iulia

0
Publicat:
Ultima actualizare:

35 de persoane vor participa mâine la o amplă acţiune de ecologizare în zona Schit a municipiului Alba Iulia. Participanţii la acţiune vor ridica din această zonă toate peturile şi gunoaiele aruncate de cetăţeni.

În activitatea interprinsă cu ocazia Zilei Pământului sunt angrenaţi angajaţi şi voluntari din cadrul mai multor instituţii: Crucea Roşie Română Filiala Alba, Agenţia pentru Protecţia Mediului Alba, firma de salubritate S.C. Salprest S.R.L. şi Liga Studenţilor din Universitatea „1 Decembrie 1918” Alba Iulia. Acţiunea va începe la ora 10.00 la Schit.

Mai multe pentru tine:
Transformarea soției lui Lucian Viziru, după ce a fost criticată că arată ca o femeie de 60 de ani. Apariția îndrăzneață a Emei l-a eclipsat pe actor
Jurnalistul Charlie Ottley a dezvăluit ce apreciază la țara noastră: „Unul dintre principalele puncte forte”. Ce expresii românești îl amuză
Peste 600 de români, diagnosticați anual cu cancere de sânge. Cum donăm celule stem, tratamentul minune care îi poate salva
Cât au plătit Anca Țurcașiu și iubitul ei, Călin, pentru o săptămână de vis în Grecia: „Am învățat să călătorim «light»”. Actrița a împărtășit secretul vacanțelor accesibile
Un tablou de Rubens, dispărut timp de peste 400 de ani, descoperit la Paris
Descinderi DIICOT la Motru: tânăr de 30 de ani, prins cu saci de cannabis și plantație în serele părinților din Samarinești
Ce partide candidează la alegerile parlamentare din Republica Moldova și ce șanse au
Fermecată de Kate Middleton, Melania Trump a avut o atitudine flagrant diferită față de Regina Camilla
Autorul cărții „Codul lui Da Vinci”, logodit cu una dintre cele patru amante ale lui! E cu 27 de ani mai tânără decât el!
Cât costă cazarea în perioada sărbătorilor de iarnă la hotelul Simonei Halep din Poiana Brașov? Gică Hagi vă așteaptă la Mamaia: „Întâlnire cu Moș Crăciun”
Mihai Bendeac, destăinuiri despre viața amoroasă. De câți ani nu a mai ieșit actorul la o întâlnire romantică: „Îmi place foarte mult să fiu singur”