Băsescu: "Nu pune nimeni problema remanierilor"
0Traian Băsescu a făcut joi seara o declaraţie de presă în care a vorbit despre măsurile pe care Guvernul le va lua pentru a atinge ţinta economică impusă de FMI. De asemnea şeful statului a vorbit şi despre remanierea miniştrilor, subiect intens vehiculat de presă în ultima vreme.
"Nu pune nimeni problema remanierilor. Ce ne trebuie acum e stabilitate şi încredere. Am încredere că vom reuşi, eu îmi asum liniile acestui program, voi fi partenerul Guvernulu. Mizez pe solidaritatea măcar a oamenilor politici din arcul guvernamental", a spus Traian Băsescu.
"Nu mai putem amâna măsura de reducere a cheltuielilor publice. Dacă mai amânăm înseamnă să mai împrumutăm bani", a adăugat şeful statului.