O femeie şi-a aruncat copilul de şase ani de pe un pod, în Statele Unite

0
Publicat:
Ultima actualizare:

O femeie din Statele Unite şi-a aruncat copilul de pe un pod, în statul american Oregon, băiatul de şase ani murind în urma incidentului, relatează CNN.

Jillian Meredith McCabe, în vârstă de 34 de ani, şi-a aruncat băiatul de şase ani, London, în Golful Yaquina. Femeia a sunat la poliţie şi a mărturisit fapta, anunţă autorităţile din Newport, Oregon.

Copilul a fost găsit mort în apele foarte reci ale Golfului Yaquina, după ce a căzut de la înălţimea de aproximativ 35 de metri.

Femeia a fost arestată sub acuzaţia de omor calificat în formă agravată.
Mama nu a putut explica de ce a recurs la acest gest.

Mai multe pentru tine:
Mihai Bendeac, destăinuiri despre viața amoroasă. De câți ani nu a mai ieșit actorul la o întâlnire romantică: „Îmi place foarte mult să fiu singur”
Cât costă cazarea în perioada sărbătorilor de iarnă la hotelul Simonei Halep din Poiana Brașov? Gică Hagi vă așteaptă la Mamaia: „Întâlnire cu Moș Crăciun”
Un tablou de Rubens, dispărut timp de peste 400 de ani, descoperit la Paris
Fermecată de Kate Middleton, Melania Trump a avut o atitudine flagrant diferită față de Regina Camilla
Kate i-a arătat Melaniei Trump cum te îmbraci informal, dar șic! Prințesa de Wales dă ora exactă în modă în Marea Britanie
Cât au plătit Anca Țurcașiu și iubitul ei, Călin, pentru o săptămână de vis în Grecia: „Am învățat să călătorim «light»”. Actrița a împărtășit secretul vacanțelor accesibile
Autorul cărții „Codul lui Da Vinci”, logodit cu una dintre cele patru amante ale lui! E cu 27 de ani mai tânără decât el!
Transformarea soției lui Lucian Viziru, după ce a fost criticată că arată ca o femeie de 60 de ani. Apariția îndrăzneață a Emei l-a eclipsat pe actor
Descinderi DIICOT la Motru: tânăr de 30 de ani, prins cu saci de cannabis și plantație în serele părinților din Samarinești
Ouăle rezistă mult mai mult decât crezi în frigider, susțin experții. Care sunt semnele că s-au stricat și ar trebui aruncate
Jurnalistul Charlie Ottley a dezvăluit ce apreciază la țara noastră: „Unul dintre principalele puncte forte”. Ce expresii românești îl amuză