Atentate la Bruxelles. Statul Islamic a sărbătorit masacrul din capitala Belgiei oferind bomboane copiilor din Siria

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Jihadiştii din Statul Islamic au publicat pe internet fotografii cu militanţi islamişti care împart copiilor şi bărbaţilor din Siria dulciuri pentru a sărbători masacrul de la Bruxelles.

În provincia Deir Ezzor din estul Siriei, copiii şi bărbaţii au primit pungi cu bomboane, scrie „The Daily Mail“, adăugând că fotografiile au fost însoţite de un mesaj în care este descris modul în care ISIS a împărţit dulciuri musulmanilor în semn de bucurie ca urmare a „binecuvântatului atac împotriva cruciaţilor în Bruxelles“.

Nicio femeie nu apare în fotografiile publicate de jihadişti. 

Atacurile teroriste comise marţi la Bruxelles, revendicate de Statul Islamic, s-au soldat cu cel puţin 32 de morţi şi 260 de răniţi, potrivit celui mai recent bilanţ, dat publicităţii de procurorii belgieni. 

Mai multe pentru tine:
La șase luni de la naștere, Jennifer Lawrence a luat o decizie radicală: „Sânii mei...”
Păreri pro și contra despre Catedrala Mântuirii Neamului. Mihai Găinușă: „Bolnavii care nu plătesc CASS vor merge la Catedrală, nu la camera de gardă”. Ce spune Dan Negru?
Cercetătorii contrazic clișeele: prieteniile platonice pot fi la fel de profunde ca relațiile de cuplu. De ce cultura noastră refuză să creadă asta?
Un tezaur roman, ascuns timp de 8 ani, după ce a fost descoperit cu un detector de metale
33 de ani fără Anda Călugăreanu. Saveta Bogdan: „Ioana a rămas a nimănui, după decesul mamei. Dan Tufaru o internase la o casă de copii”. Cum arată mormântul artistei?
„Am ales pacea și am primit războiul”. Cum a pierdut Ucraina scutul său nuclear acum 34 de ani. Îl mai poate recupera?
Cine este regele care avea cel mai bizar fetiș în dormitor. Nu ”ierta” nicio parteneră
O contabilă din Kenya a ajuns femeie de serviciu în România și trăiește cu frică. „Mi-e teamă în fiecare zi să nu fiu...”
Ce tranzacții suspecte a descoperit Libra Bank în conturile AUR. Ce plăți s-au făcut către patronul Realitatea PLUS, unde Simion și Georgescu sunt lăudați excesiv
Ziua în care Biserica a deschis porțile doar pentru personalități. De ce oamenii de rând n-au avut acces în interior la slujba de sfințire a picturii Catedralei Neamului VIDEO
Alimentul de care Fuego nu se atinge: „Cel mai nociv pentru ființa umană”. Îi îndeamnă pe toți să-l evite