Probleme cu internetul la nivel mondial. Platforme social media, site-uri de ştiri şi al guvernului britanic, afectate de întreruperi

0
Publicat:
Ultima actualizare:
Foto Shutterstock

Întreruperi ale serviciului de internet au afectat marţi mai multe platforme social media şi site-uri guvernamentale şi de ştiri din lume, eroarea fiind atribuită firmei de furnizare Fastly.

Compania a spus că a localizat problema şi că rezolvă situaţia.

Aproximativ 21.000 de utilizatori Reddit au semnalat probleme în accesarea platformei social media şi circa 2.000, legat de Amazon şi Twitch.

Între site-urile de ştiri afectate se numără Financial Times, The Guardian, The New York Times şi Bloomberg News.

Nu a putut fi accesat nici site-ul guvernului britanic, gov.uk. 

Unele dintre pagini au început să revină la normal.

Mai multe pentru tine:
Cancerul pulmonar nu mai e „boala fumătorului”. Ce arată un nou studiu și cine e cel mai expus
Cauza morții bateristului Marius Keseri de la Direcția 5. Prietenii rup tăcerea. „Boala cumplită îl schimbase, nu-l mai recunoșteai. Venea la biserică să se roage”. Ultimele fotografii
De ce Eugen Cristea și Anca Pandrea simt în casă energia persoanelor moarte: „Nu oricine poate”. Și Mihai Onilă are o legătură paranormală cu fiica-înger: „O aud mental”
Cea mai puternică rugăciune! Spune-o zilnic şi scapi de orice rău
Femeile care au înfruntat foamea, frica și moartea: adevărul despre cum a distrus Uniunea Sovietică Moldova anilor ’40
Eduard, un copil de 10 ani, crescut de bunici și abandonat de părinți, luptă pentru viață! A vomitat sânge și are nevoie de o operație urgentă la inimă. AJUTĂ ȘI TU!
Revolta profesorilor crește după blocarea plăților din instanță: „Dacă nu reacționăm în niciun fel ne săpăm singuri groapa”
Oana Roman nu îl mai menajează pe Botezatu! „Se îmbracă de zici că vrea să impresioneze un extraterestru cocalar”
Un obiect unic pe teritoriul fostei provincii romane Dacia, descoperit la Turda
Alimentul care nu trebuie să lipsească din farfuriile românilor. Dr. Virgiliu Stroescu îl recomandă în fiecare zi: „Ne curăță și ne vindecă tot organismul”
Neliniște la palat! Ce crede familia regală britanică despre apariția lui Meghan Markle la Săptămâna Modei de la Paris