VIDEO Ronaldo a ratat un penalty cu Malaga, dar a tras atât de tare încât i-a provocat o entorsă portarului advers

0
Ronaldo trage Realul după el

Real Madrid - Malaga s-a terminat 6-2 în ultima etapă a campionatului spaniol, însă meciul a avut şi un moment mai puţin obişnuit.

Madrilenii au beneficiat de un penalty în minutul 21, pe care l-a executat Cristiano Ronaldo. Portughezul a tras tare pe mijlocul porţii, dar portarul de la Malaga, Willy Cabellero şi.a lăsat un picior în spate şi a reuşit să oprească mingea. Şutul a fost însă foarte puternic şi i-a provocat o entorsă goal-keeperului, care după câteva minute a cerut schimbarea. Lui i-a fost fixat piciorul în ghips şi va avea nevoie de o pauză de câteva zile pentru a-şi reveni.

Ronaldo a înscris până la urmă un gol şi se află pe locul doi în clasamentul golgeterilor, cu 34 de goluri, la 8 reuşite distanţă de liderul Leo Messi.