VIDEO Halep, inimă de leoaică: Mesaj superb postat de organizatorii de la French Open după ultima victorie a Simonei

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Simona Halep (3 WTA) a avut până acum două meciuri intense la Paris, având nevoie de fiecare dată de câte trei seturi pentru a trece mai departe. Francezii tocmai asta au apreciat: spiritul de luptă de care a dat dovadă fostul lider mondial.

Simona Halep joacă la French Open 2019 din postura de deţinătoarea trofeului, motiv pentru care atât adversarele ei, cât şi organizatorii turneului îi acordă o atenţie specială.

În privinţa rivalelor Simonei, e clar că ele îşi doresc foarte mult să o învingă pe campioana en-titre pentru a ajunge în centrul atenţiei. Tocmai de aceea, atât Ajla Tomljanovici (47 WTA), cât şi Magda Linette (87 WTA) s-au autodepăşit, au jucat peste ce joacă de obicei şi au dus-o pe Halep în trei seturi. De fiecare dată însă, în decisiv, s-a văzut clasa superioară a româncei.

După victoria de joi seara, contul de Twitter al turneului a postat un mesaj sugestiv pentru victoria obţinută de Halep: „All heart“ (n.r. – Toată o inimă). Postarea a fost însoţită de o scurtă filmare cu gestul făcut de Simona, după punctul care i-a adus calificarea în turul III.   

Mai multe pentru tine:
Jurnalistul Charlie Ottley a dezvăluit ce apreciază la țara noastră: „Unul dintre principalele puncte forte”. Ce expresii românești îl amuză
Transformarea soției lui Lucian Viziru, după ce a fost criticată că arată ca o femeie de 60 de ani. Apariția îndrăzneață a Emei l-a eclipsat pe actor
Cât au plătit Anca Țurcașiu și iubitul ei, Călin, pentru o săptămână de vis în Grecia: „Am învățat să călătorim «light»”. Actrița a împărtășit secretul vacanțelor accesibile
Cât costă cazarea în perioada sărbătorilor de iarnă la hotelul Simonei Halep din Poiana Brașov? Gică Hagi vă așteaptă la Mamaia: „Întâlnire cu Moș Crăciun”
Mihai Bendeac, destăinuiri despre viața amoroasă. De câți ani nu a mai ieșit actorul la o întâlnire romantică: „Îmi place foarte mult să fiu singur”
Cum i-au „prins“ angajaţii Societăţii Române de Radiodifuziune pe asasinii premierului Armand Călinescu
Eclipsa solară din 21 septembrie 2025 deschide un nou capitol pentru fiecare semn zodiacal
Fermecată de Kate Middleton, Melania Trump a avut o atitudine flagrant diferită față de Regina Camilla
Descinderi DIICOT la Motru: tânăr de 30 de ani, prins cu saci de cannabis și plantație în serele părinților din Samarinești
Inelul de oțel. Funeraliile lui Charlie Kirk, sub cel mai înalt nivel de securitate din SUA: Serviciile secrete mobilizează „toate resursele”
George Simion acuză Chișinăul că a eliminat partidele unioniste din alegeri. „Maia Sandu a cam curățat tot”