Steaua refuză tratamentul preferenţial pentru glorii. Propunerea lui Duckadam a fost respinsă de finanţatorul echipei

0
Publicat:
Ultima actualizare:
Helmuth Duckadam, preşedintele de imagine al echipei Steaua FOTO Răzvan Păsărică/Rpressport

La câteva săptămâni de la episodul în care finanţatorul din Ghencea invita gloriile steliste să ia biletele pentru meciul cu Chelsea de pe covorul unde le aruncase, Helmuth Duckadam a venit cu o iniţiativă în sprijinul foştilor jucători care au scris istorie la Steaua.

Pentru a evita scenele de genul celor întâmplate înaintea disputării partidei cu Chelsea pe Naţional Arena, Helmuth Duckadam a venit cu ideea unei loje rezervate fostelor glorii steliste. În preajma meciului cu gruparea de pe Stamford Bridge, preşedintele de imagine al Stelei a fost acuzat de către finanţatorul din Ghencea că nu s-a ocupat de distribuirea tichetelor în rândul foştilor săi colegi de performanţă. 

Potrivit GSP, Duckadam a fost la Sevilla weekend-ul trecut pentru a asista la partida cu Zaragoza, după care a participat la un eveniment organizat de clubul gazdă. Astfel, Sevilla a creat un sector al românilor, reducând preţul tichetelor de la 50 la 5 euro şi a vândut 500 de bilete de acest gen. Preşedintele de imagine al roş-albaştrilor a povestit că a luat parte la o masă mare cu mâncăruri tradiţionale româneşti şi că s-a bucurat de simpatie în rândul suporterilor spanioli, care au fost dornici să facă poze alături de el.

Mai multe pentru tine:
Ce nu s-a văzut la sfințirea Catedralei! Becali a pupat mătăniile, Băsescu a pupat blondele
Artistul internațional care nu și-a mai văzut de trei ani copilul diagnosticat cu autism, născut din relația cu o româncă. Dezvăluiri uluitoare despre ultima lor întâlnire! „Copilul striga la ușă disperat: Tati, tati!”
Legenda Grasei de Cotnari: Vița nobilă a Moldovei, un dar de la Matia Corvinul
Ziua în care Biserica a deschis porțile doar pentru bogați și personalități. De ce oamenii de rând n-au avut acces în interior la slujba de sfințire a picturii Catedralei Neamului VIDEO
Câți ani de închisoare riscă Artanu, pentru agresiune sexuală?! Îndemnul avocatei Dalina Terzi pentru victimă: „Fetelor le e rușine, cedează psihic”
Ipotezele șocante privind craniile bizare de la capătul lumii. Un expert crede că este vorba despre altă specie
Ce tranzacții suspecte a descoperit Libra Bank în conturile AUR. Ce plăți s-au făcut către patronul Realitatea PLUS, unde Simion și Georgescu sunt lăudați excesiv
Nu i-a citit niciodată fiicei „Cenușăreasa”, iar acum a interzis complet internetul în casă!
Radu Mazăre, viață de lux în Madagascar. Cum arată resortul fostului primar al Constanței. Bungalow-uri generoase, cu vedere spre Oceanul Indian
Mama măsura XS, fiicele cu siluete... lumești. Regina Letizia, superbă, dar îngrijorător de slabă la Premiile Prințesa de Asturia
27 octombrie, ziua în care, în 1916, s-a încheiat cea de-a doua bătălie de la Oituz. Victoria importantă a trupelor române