Starea lui Jean Vlădoiu, după ce a fentat moartea. Fostul internațional a suferit un infarct și a fost operat
0Jean Vlădoiu a trecut printr-o cumpănă a vieții, săptămâna trecută, când a suferit un infarct. Miercuri, fostul atacant al naționalei României a fost operat, la Spitalul Județean Pitești, iar aseară acesta a mărturisit că se simte bine după ce a fost operat.
Medicii i-au montat cinci stenturi cardiace, dispozitive permit circulația sângelui în interiorul unor artere inițial blocate. Perioada critică a fost depășită, conform spuselor lui Jean Vlădoiu. „Mulțumesc frumos, acum sunt bine”, a spus fostul fotbalist, în vârstă de 56 de ani, pentru gsp.ro. Cu câteva zile înainte, el povestea, pentru welovesport.ro: „Sunt la reanimare, frațior! M-am dus cu mașina vineri, nici nu voiam. Mă gândeam să amân că era weekend. De atunci, direct pe aparate, pentru că analizele au relevat lucruri despre care nici acum nu îmi vine să cred. Urmează alte investigații și intervenții, dar voi fi bine".
Fostul internațional Jean Vlădoiu a fost nevoit să se interneze de urgență săptămâna trecută, după ce a acuzat stări de rău. Cel poreclit „Charlie” a dus pe picioare infarctul, a fost convins să meargă la spital, iar acolo a intrat direct pe mâna medicilor cardiologi, care au decis să-i monteze 5 stenturi.