Serena Williams surprinde din nou! Ce decizie a luat după eliminarea de la US Open

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Jucătoarea Serena Williams a declarat, imediat după eliminarea de la US Open, în semifinale, că va participa la turneul de la Roland Garros.

Diferenţa dintre sportivii excepţionali şi cei care ajung legende este făcută şi de foamea pe care cei din urmă o au în privinţa câştigării trofeelor.  

Ajunsă la aproape 39 de ani (îi va împlini pe 26 septembrie) şi cu 23 de titluri de Grand Slam în palmares, Serena Williams nu se gândeşte să se retragă din tenis. Ba mai mult, sportiva din SUA, oprită de Azarenka, joi seara,  din drumul către un nou titlu major, a declarat că nu ia în calcul să rateze prezenţa pe zgura din capitala Franţei. “Voi merge la Paris pentru Roland Garros, în mod sigur”, a spus Williams.

Decizia vine în contextul în care, la meciul cu Victoria Azarenka, Serena Williams a avut probleme la tendonul lui Ahile în setul trei. “L-am forţat. A fost intens”, a spus jucătoarea.  

Serena Williams, locul 8 WTA şi cap de serie numărul 3, a fost învinsă de Azarenka (Belarus, locul 27 WTA) în semifinalele US Open, scor 1-6, 6-3, 6-3.

Mai multe pentru tine:
Ziua în care Biserica a deschis porțile doar pentru bogați și personalități. De ce oamenii de rând n-au avut acces în interior la slujba de sfințire a picturii Catedralei Neamului VIDEO
Ce nu s-a văzut la sfințirea Catedralei! Becali a pupat mătăniile, Băsescu a pupat blondele
Ce tranzacții suspecte a descoperit Libra Bank în conturile AUR. Ce plăți s-au făcut către patronul Realitatea PLUS, unde Simion și Georgescu sunt lăudați excesiv
Mama măsura XS, fiicele cu siluete... lumești. Regina Letizia, superbă, dar îngrijorător de slabă la Premiile Prințesa de Asturia
Artistul internațional care nu și-a mai văzut de trei ani copilul diagnosticat cu autism, născut din relația cu o româncă. Dezvăluiri uluitoare despre ultima lor întâlnire! „Copilul striga la ușă disperat: Tati, tati!”
Ținutul cetăților dacice, trezit de șuierul mocăniței din 1917. Georg Hocevar a restaurat o bucată din calea ferată din munți
Câți ani de închisoare riscă Artanu, pentru agresiune sexuală?! Îndemnul avocatei Dalina Terzi pentru victimă: „Fetelor le e rușine, cedează psihic”
Un stâlp sculptat cu un chip uman, vechi de 11.000 de ani, descoperit de arheologi
Hemoragie post-partum tratată în Germania. „Fiecare minut pierdut scade dramatic șansa la viață”
Nu i-a citit niciodată fiicei „Cenușăreasa”, iar acum a interzis complet internetul în casă!
Radu Mazăre, viață de lux în Madagascar. Cum arată resortul fostului primar al Constanței. Bungalow-uri generoase, cu vedere spre Oceanul Indian