REPORTAJ VIDEO Cum au trăit bucureştenii victoria Simonei Halep de la Wimbledon 2019

0
Bucureştenii au trăit intens fiecare minut al finalei Wimbledon 2019, la terasele din Centrul Istoric

Sâmbătă seară, Simona Halep (28 de ani) le-a oferit românilor încă un motiv de mândrie, după ce a câştigat al doilea titlul de Grand Slam din carieră, în faţa Serenei Williams, în finala Wimbledon 2019. Adevărul vă arată cum a fost atmosfera din timpul meciului la terasele din centrul Capitalei.

Românii au fost luaţi prin surprindere de victoria rapidă şi colosală pe care a reuşit-o Simona Halep la Wimbledon, sâmbăta aceasta, oferind un scor de 6-2, 6-2 în doar 55 de minute, în faţa Serenei Williams. Astfel, Simona a pus mâna pe primul trofeu de la Wimbledon pentru ţara noastră şi al doilea din cariera sa, după cel obţinut la Roland Garros în 2018.

Un meci intens care a făcut să răsune strigăte de fericire atât din casele românilor, cât şi pe terasele unde s-a difuzat meciul de tenis. Adevărul n-a ratat aceasta ocazie şi a ieşit în Centrul Vechi al Capitalei pentru a surprinde atmosfera pe parcursul partidei.