Prima reacţie a Simonei Halep după calificarea în optimi la Roland Garros. Ce a remarcat liderul mondial WTA după meciul cu Andrea Petkovici

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Simona Halep s-a calificat en-fanfare în optimile de finală ale turneului de la Roland Garros, după a trecut de Andrea Petkovici.

"M-am aşteptat să am un meci greu. Am mai jucat cu ea în semifinale aici, în 2014. A fost o bătălie foarte grea în primul set. Psihologic m-am bucurat că mi-am adjudecat setul. E o adversară redutabilă. Am căutat să rămân în schimburi chiar dacă e mai puternică decât mine", a spus Halep, după meci, pentru Eurosport.

Meciul dintre Simona Halep şi Andrea Petkovic s-a disputat pe Terenul 18 de la Roland Garros, unde fanii români au făcut o atmosferă fantastică."E ceva fabulos. Nu e un teren mare, dar atmosfera a fost frumoasă pentru mine. M-am simţit bine", a mai spus Simona Halep.

Mai multe pentru tine:
Femeile care au copilărit în sărăcie poartă adesea aceste accesorii. Ce semnifică?
Octavian Ursulescu rupe tăcerea. Ce relație era, de fapt, între Alexandru Arșinel și Stela Popescu? Mulți îi credeau soț și soție: „Un cuplu sudat numai pe scenă”
Alimentul care nu trebuie să lipsească din farfuriile românilor. Dr. Virgiliu Stroescu îl recomandă în fiecare zi: „Ne curăță și ne vindecă tot organismul”
Rețetă turcească de salată de vinete cu iaurt și usturoi. E dietetică, delicioasă și sănătoasă
Eduard, un copil de 10 ani, crescut de bunici și abandonat de părinți, luptă pentru viață! A vomitat sânge și are nevoie de o operație urgentă la inimă. AJUTĂ ȘI TU!
Un obiect unic pe teritoriul fostei provincii romane Dacia, descoperit la Turda
Vieți ca-n povești? Destinul tulburător al surorilor Guinness: blestemul unei dinastii de aur. Adevărul ascuns despre surorile Guinness
Ce șanse are planul de unificare a Republicii Moldova cu România. Politolog: „Nu este nici viabil, nici constructiv. Există un procent ridicat de populație rusofonă”
Detaliile otrăvirii fostului președinte sirian Bashar al-Assad, care a ajuns în „stare critică” într-un spital de lângă Moscova
Amal Clooney a îmbrăcat culoarea vedetă a toamnei! Avocata și-a făcut încă o dată celebrul soț extrem de mândru
Mihai Trăistariu intervine în scandalul burselor: „Unde să lucreze studenții, să facă striptease noaptea?” Mesaj dur pentru guvernanți: „Asta nu mai e carte!”