Nu doar Dan Petrescu are probleme în Rusia, ci şi Dorinel Muneanu. Kuban a pierdut la scor de neprezentare cu Amkar

0
Se strânge laţul pentru Dorinel Munteanu în Rusia FOTO Cosmin Iftode

Kuban Krasnodar a pierdut categoric, scor 0-3, întâlnirea cu Amkar Perm de pe teren propriu, în etapa a noua a primei ligi de fotbal din Rusia. La gazde, Bucur a fost titular şi a jucat 70 de minute.

Startul de partidă a fost unul de coşmar pentru Kuban Krasnodar. Amkar Perm a înscris toate cele trei goluri în primele 17 minute şi s-a mulţumit ulterior să conserve rezultatul. Neputinţa a fost cuvântul de ordine care a caracterizat echipa lui Dorinel, care a încercat până la final să reducă din handicap, fără succes însă. La gazde, Gigel Bucur a jucat 70 de minute, s-a zbătut mult, dar nu a reuşit nimic notabil.

În urma acestei înfrângeri, Kubanul a coborât pe locul 10 în Rusia, având doar zece puncte acumulate în nouă etape.

Şi echipa lui Dan Petrescu, Dinamo Moscova, a suferit în această etapă un eşec greu de digerat de şefii ruşi, 1-3, acasă, cu Lokomotiv Moscova. Presa din Rusia susţine că scaunul lui Petrescu se clatină serios şi că în eventualitatea în care Dinamo va mai face vreun pas greşit, românul va fi demis.