La naţională nu are loc, dar în Franţa face furori: Keşeru e golgeter absolut în liga a 2-a franceză

0

Claudiu Keşeru, care nu a bifat nici măcar un minut în „dubla“ naţionalei cu Ungaria şi Olanda, este în mare formă în liga a 2-a franceză. Atacantul a marcat pentru Angers în campionat şi a contribuit la victoria echipei sale în faţa lui Chateauroux.

Deşi Victor Piţurcă nu l-a folosit pe Keşeru în meciurile cu Olanda şi Ungaria din preliminariile pentru Cupa Mondială, atacantul a demonstrat încă o dată că este în mare forma.

Keşeru a marcat primul gol al lui Angers în victoria obţinută cu 3-2 pe terenul lui Chateauroux în liga a 2-a franceză. Românul a evoluat 71 de minute, fiind schimbat la scorul de 1-0. Graţie acestei reuşite, Keşeru este golgeterul ligii secunde din Hexagon, având 18 goluri marcate pentru Angers în actuala ediţie de campionat.