Golul cu Steaua îl poate aduce în Ghencea. Nigerianul Chima e atacantul dorit de roş-albaştri

0
Publicat:
Ultima actualizare:
Daniel Chima Chukwu, legitimat la Molde FK

Unul dintre fotbaliştii pe care Steaua Bucureşti îi doreşte în pauza competiţională din iarnă este Daniel Chima Chukwu, adversarul roş-albaştrilor din cupele europene, legitimat la Molde FK.

După victoria Stelei în faţa Astrei Giurgiu (2-0), roş-albaştrii sunt deja cu gândul la achiziţiile pe care le vor face în această iarnă. Unul dintre jucătorii doriţi la echipa din Ghencea este Daniel Chima Chukwu, atacantul lui Molde FK. Nigerianul a fost adversarul Stelei în cupele europene şi a marcat în poarta apărată de Tătăruşanu pentru meciul câştigat de Steaua cu 2-1.

„Avem nevoie de un atacant puternic, care să marcheze mai multe goluri. Avem nevoie de un jucător care să nu fie cu o viteză sub restul fotbaliştilor“, a fost declaraţia tehnicianului Stelei, Laurenţiu Reghecampf, cu referire la forma fizică slabă în care se află Adi Rocha.

„Am discutat despre el, ne place foarte mult şi patronul e de acord să încerc să îl aducem la echipă", a concluzionat Reghecampf.

În vârstă de 21 de ani, Daniel Chima Chukwu a fost transferat la Molde FK în 2010 şi a jucat până în prezent 52 de partide, marcând de 12 ori.  Conform Transfermarkt, fotbalistul este cotat la 500.000 de euro şi reprezintă una dintre priorităţile echipei din Ghencea.  

Mai multe pentru tine: