FOTBAL: Patru antrenori demişi în Liga I

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Daniel Mogoşanu este al patrulea antrenor principal demis de la începutul sezonului în Liga I de fotbal, după Ion Moldovan, Florin Marin şi Cristiano Bergodi.

Înfrângerea suferită de Universitatea Craiova sâmbătă, pe teren propriu, cu Rapid Bucureşti (3-4), i-a fost fatală lui Mogoşanu, schimbat cu Eugen Neagoe.

Primul antrenor demis în actuala stagiune a fost Ion Moldovan, care nu a rezistat decât trei etape pe banca nou-promovatei Astra Ploieşti, după care a fost instalat italianul Nicolo Napoli.

Florin Marin a fost demis de la Ceahlăul Piatra Neamţ după etapa a şasea, iar în locul său a fost numit Mihai Ionescu. Nici Cristiano Bergodi nu a prins etapa a şaptea, fiind demis săptămâna trecută de la Steaua, după meciul cu Sheriff Tiraspol, din Europa League, iar în locul său a fost numit Mihai Stoichiţă.

Sandu Tăbârcă, antrenorul principal al echipei Gloria Bistriţa, şi-a mai pierdut şi el din prerogative prin numirea lui Florin Halagian în funcţia de director tehnic şi manager general al actualei ''lanterne roşii''.