De ce Rednic pleacă de la Dinamo: Negoiţă s-a simţit jignit de antrenor la negocieri. Lupu a dezvăluit povestea

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Anunţul că tehnicianul roş-albilor va părăsi formaţia din „Ştefan cel Mare“ la finalul sezonului a venit ca o mare surpriză, mai ales că „Puriul“ a făcut o treabă excelentă cu Dinamo.

În ciuda faptului că bucureştenii au avut un sezon peste aşteptări, Rednic şi Negoiţă au tot amânat să semneze un nou contract şi, într-un final, tehnicianul a spus că nu va continua în „Ştefan cel Mare“.

Fostul dinamovist, Dănuţ Lupu, a avut o intervenţie la Digi Sport şi a dezvăluit un episod care ar fi cauzat „ruptura“ dintre patron şi antrenor.

Ce a spus?

„La negocierile pentru prelungirea contractului nu s-a mai dus Mircea, a trimis-o pe fata lui, eu aşa ştiu că a fost. Dinamo i-a întins o mână lui Rednic, când nu avea nici o echipă să antreneze. El a reuşit să facă o echipă cu jucători mediocri şi a obţinut rezultate foarte bune, dar asta nu înseamnă că el poate să pună condiţii în plus, ştia de la început câţi bani vrea Negoiţă să investească“, şi-a început Lupu discursul.

El nu s-a arătat surprins de imienta plecare a lui Rednic: „Ştim cu toţii caracterul lui Rednic, era de aşteptat să se ajungă aici. Mă aşteptam să anunţe că pleacă după ce câştiga Cupa României. Acum a făcut o atmosferă foarte proastă la echipă. Dacă nu vor lua trofeul, el va fi principalul vinovat. Rednic are suporterii de partea lui acum, dar dacă o să piardă finala Cupei României cred că fanii nu vor mai fi de partea lui“.

În ciuda faptului că l-a criticat pe Rednic din cauza comportamentului său, Lupu a insistat că ar vrea ca Dinamo să fie pregătită, în continuare, de actualul antrenor.

„Eu mi-aş dori să rămână Rednic, să-şi continue munca, cred că Mircea se poate răzgândi. Cred că el a spus că pleacă doar ca să fie rugat să rămână şi să mai câştige ceva la contract. Nu cred că are ofertă din străinătate. Dacă avea ofertă, pleca, nu făcea tot circul ăsta. În cazul în care va pleca, eu consider că Andone ar fi cea mai bună soluţie“, a adăugat fostul mijlocaş.

Mai multe pentru tine:
Prințul renegat, un libidinos notoriu! Apela la angajații de la Palat să facă rost de femei și-și dorea ”blonde și balerine”
Tânăra de 16 ani care a întors toate scaunele la „Vocea României” încă de la primele note. Smiley: „Eu nu am mai auzit niciodată așa ceva”
Exclusiv! Acasă la Chef Alexandru Sautner. Juratul "Chefi la cuțite" ni le prezintă pe fetele care-l împlinesc ca soț și tată
Cine a fost Dorin Pavel, inginerul care a plănuit marile hidrocentrale din România
Mesajele Vasilicăi Enache, avocata decedată în explozia din Rahova, analizate de criminalist: „În acel bloc era o bombă cu ceas”
Relația scandaloasă de 72 de ore pe care fratele Regelui Charles a avut-o cu un model Playboy
Acuzată că poartă genți de lux, dar că nu-și ajută tatăl aflat la azil! Ion Cassian o apără pe Irina Columbeanu: „Nu-i duceți grija lui Irinel, are șifonierul plin cu...!”
Alexandru Rogobete le cere medicilor de la Terapie Intensivă să nu mai poarte bijuterii: „Renunțați la verighetă sau plecați din ATI!”
Cine este Bogdan Boitor, noul iubit al Ilincăi Vandici. În ce oraș din România a dus-o pe vedetă în vacanță
Lupu Rednic ține cură de slăbire, la 56 de ani: „Grăsimea-i bună numai în tigaie!”. Secretul sănătății: un păhărel de horincă și untură de porc de Mangalița. Cât costă dieta?
Ce tranzacții suspecte a descoperit Libra Bank în conturile AUR. Ce plăți s-au făcut către patronul Realitatea PLUS, unde Simion și Georgescu sunt lăudați excesiv