Astra nu iese din criză nici cu Şumudică pe bancă: 0-2 cu Gaz Metan Mediaş! "Suntem penibili, ne facem de râs"

0
Publicat:
Ultima actualizare:
Marius Şumudică, antrenor Astra

Campioana Astra Giurgiu a făcut un nou pas greşit în campionat, pierzând cu 2-0 jocul cu Gaz Metan Mediaş, ultimul din etapa a opta.

Cu o victorie, două egaluri şi 5 înfrîngeri, campioana Astra e pe antepenultimul loc în clasament, fiind depăşită inclusiv de o echipă, CFR Cuj, care a început campionatul cu deficit de puncte.

La revenirea lui Şumudică pe banca Astrei, giurgiuvenii au pierdut partida cu Gaz Metan Mediaş jucată pe Cluj Arena. A fost prima victorie a lui Cristi Pustai în faţa lui Marius Şumudică, victorie venită în urma a două goluri marcate de albanezul Azdren Llullaku, în minutele 71 şi 79.

0-1: Munteanu a pătruns în partea dreaptă, a centrat în careu şi Llullaku a înscris cu latul de la 6 metri.

0-2: Eric l-a lansat în adâncime pe Llullaku, acesta l-a driblat pe Lung şi a înscris în poarta goală de la 3 metri.

Astra Giurgiu: Lung jr. - Lazici, Oros, Săpunaru, Stan - Lovin (Boudjemaa '62), Seto - Balaure (Moise '80), Budescu (Florea '62), Teixeira - Alibec. Antrenor: Marius Şumudică.

Gaz Metan Mediaş: Pleşca - Creţu, Trtovac, Susnjar, Rugasevici - Zaharia, Danci (Olaru '90+2), Bic - Gavra (Munteanu '66), Eric (I. Cristea '81), Llullaku. Antrenor: Cristian Pustai.

Cristi Săpunaru: "Ne îndepărtăm de play-off şi ne facem de râs. Am ajuns într-o situaţie penibilă, trebuie să ne trezim pentru că vorbim despre campioana României. Echipele din faţă se îndepărtează, iar noi batem pasul pe loc. Suntem penibili, Marius Şumudică nu avea ce să facă, problema este că noi, jucătorii, nu tragem la aceeaşi căruţă". 

Mai multe pentru tine:
Mariana Moculescu, mesaj dur pentru Alexandra Velniciuc „Nu înțeleg cine stă în spatele acestor decizii” De ce nu a fost lăsată în primă instanță să intre la priveghi și cum a apărut apoi alături de Nidia UPDATE
Black Friday 2025 „Bla-Bla Black Shopping Weeks” la XXXLutz: transformă-ți casa de sărbători cu piese spectaculoase și reduceri de până la 50%
Lancôme Bestseller în România: Parfumuri iconice, mascara virală și skincare premium pentru cadouri de lux
Cristina Teleanu, în lacrimi. Fosta avocată, devenită ciobăniță, acuzații grave pentru soțul ei: „Un om fără școală să mă umilească..."
A Diamond Is Forever: colecția Primul diamant TEILOR — bijuterii luxury de la 500 lei pentru cadouri care spun povești
O nouă apariție de weekend a Prințesei Kate. Viitoarea regină a avut un mesaj de suflet: ”Ne lepădăm de ce nu ne mai e de folos”
Care este cel mai mare „viciu” al Dacianei Sârbu?! De abia acum a recunoscut! „De patru-cinci ori pe zi!”
Black Friday 2025 pe Flip.ro: cele mai mari reduceri la iPhone – economii de până la 1.000 de lei și telefoane premium sub 1.000 €
Previziunea misticului Baba Vanga pentru 2026. Cât va ajunge să coste aurul în România?
Chillmas Deals 2025 pe eMAG: Top televizoare cu cele mai mari reduceri, de până la 5.000 de lei și calitate premium pentru living și dormitor
Chillmas Deals 2025 pe eMAG: cele mai bune oferte pentru decorațiuni de Crăciun cu reduceri uriașe de până la 78%