Dansatoarea cântăreţei Nicki Minaj, muşcată de un şarpe la repetiţiile pentru gala premiilor MTV 2014

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Una dintre dansatoarele cântăreţei Nicki Minaj a fost muşcată de un şarpe lung de aproximativ doi metri. Incidentul a avut loc în timpul repetiţiilor pentru gala MTV Video Music Awards (VMA) din această seară, relateză „Huffington Post“.

Cântăreaţa americană, al cărei videoclip, „Anaconda“, a strâns peste 19,6 milioane de vizualizări în numai 24 de ore, a avut repetiţii, vineri, 22 august, pentru show-ul muzical pe care urmează să-l susţină în această seara la decenernarea premiilor MTV Video Music Awards.

Potrivit  MTV, un şarpe lung de 1,83 de metri a muşcat, de braţul stâng, o dansatoare, ce-l purta pe umeri precum „un accesoriu“, care să se asorteze cu cel mai nou hit al artistei americane, „Anaconda“. Din fericire, şarpele era un boa constrictor, o specie neveninoasă. Proprietarul reptilei, botezată Rocky, a declarat că această situţie a fost o premieră şi pentru el.

Până să fie transportată la spital, dansatoare muşcată de şarpe a primit primul ajutor la faţa locului, deşi, rana „nu-i ameninţa în niciun fel viaţa, ci era doar înfricoşătoare“, a declarat unul dintre directorii de producţie ai reţelelor Viacom Media, citat de „Huffington Post“.

Reptilele nu vor fi excluse din show-ul cântăreţei Nicki Minaj în urma incidentului de vineri. În schimb, Rocky va fi înlocuit cu un alt şarpe boa sau cu un piton.

Mai multe pentru tine:
Descinderi DIICOT la Motru: tânăr de 30 de ani, prins cu saci de cannabis și plantație în serele părinților din Samarinești
Un tablou de Rubens, dispărut timp de peste 400 de ani, descoperit la Paris
Cât au plătit Anca Țurcașiu și iubitul ei, Călin, pentru o săptămână de vis în Grecia: „Am învățat să călătorim «light»”. Actrița a împărtășit secretul vacanțelor accesibile
Cât costă cazarea în perioada sărbătorilor de iarnă la hotelul Simonei Halep din Poiana Brașov? Gică Hagi vă așteaptă la Mamaia: „Întâlnire cu Moș Crăciun”
Eclipsa solară din 21 septembrie 2025 deschide un nou capitol pentru fiecare semn zodiacal
Un selfie în baia unui Airbnb l-a costat 10.000 de dolari pe un turist: „Am plătit mii de dolari ca să nu pot închide un ochi”
Jurnalistul Charlie Ottley a dezvăluit ce apreciază la țara noastră: „Unul dintre principalele puncte forte”. Ce expresii românești îl amuză
Mihai Bendeac, destăinuiri despre viața amoroasă. De câți ani nu a mai ieșit actorul la o întâlnire romantică: „Îmi place foarte mult să fiu singur”
Transformarea soției lui Lucian Viziru, după ce a fost criticată că arată ca o femeie de 60 de ani. Apariția îndrăzneață a Emei l-a eclipsat pe actor
Fermecată de Kate Middleton, Melania Trump a avut o atitudine flagrant diferită față de Regina Camilla
Marea Lojă Națională din România a deschis Anul Masonic 2025-2026 printr-un bal vienez la Opera Națională București