Un supravieţuitor al tragediei din Colectiv a impresionat juriul în prima ediţie MasterChef. Ce a gătit VIDEO

0
Publicat:
Ultima actualizare:

În prima ediţie al noului sezon MasterChef România, de luni seară, un supravieţuitor al tragediei din Colectiv a reuşit să impresioneze juriul cu preparatul său.

Noul sezon „MasterChef“ a debutat luni seară, 9 septembrie, la Pro TV. Show-ul culinar a revenit după o pauză de doi ani şi va fi difuzat de luni până joi, de la 22.30. 

Cezar, în vârstă de 36 de ani, este de meserie kinetoterapeut, dar mărturiseşte că, la ora actuală, se află într-o pauză prelungită de convalescenţă. Cezar este unul dintre supravieţuitorii incendiului de la Colectiv şi, deşi a rămas cu sechele, spune că este unul dintre cei norocoşi. 

„Cele mai neplăcute momente din viaţa mea au fost cele petrecute la concertul din Colectiv, unde am fost şi eu şi am avut puţin de suferit. A fost un moment foarte rău, eu sunt unul dintre cei norocoşi. Am reuşit să ies ajutat de cineva, nici nu ştiu de cine“, spune acesta în emisiunea „MasterChef“. 

Cezar a venit la preselecţiile show-ului de la Pro TV susţinut de logodnica sa, Catrinel, pe care a cucerit-o de la prima întâlnire cu reţetele sale, după cum ea însăşi mărturiseşte. 

Cât despre motivul pentru care a hotărât să intre în lupta pentru şorţul MasterChef, Cezar spune că a dorit să-şi demonstreze că poate să funcţioneze „normal“ în continuare. 

Cei trei membri ai juriului, Joseph Hadad, Cosmin Tudoran şi Silviu Chelaru, au fost impresionaţi de preparatul concurentului.  Cezar a gătit pentru ei un muşchiuleţ de căprioară cu fructe de pădure, ciuperci şi cartofi cu rozmarin. 

„Cel mai mult îmi place să gătesc preparate din vânat şi este important ca vânatul pe care-l gătesc să fie dobândit chiar de mine“, a spus Cezar. 

„E surprinzător că ai venit cu un astfel de preparat. Căprioara şi vânatul nu sunt uşor de gătit. Farfuria ta este foarte gustoasă şi aş vrea să văd chiar mai mult de la tine decât am văzut azi“, i-a spus Chef Silviu. 

„Este gătit exact cum trebuie. Mi-a plăcut foarte mult. Ai un «Da» de la mine, a spus chef Hadad.“

„Înainte de toate, vreau să te felicit pentru că eşti aici. Ai obţinut şorţul Masterchef“, i-a spus şi chef Cosmin Tudoran.  

Silviu Chelaru, Joseph Hadad şiCosmin Tudoran alcătuiesc juriul „MasterChef“ FOTO Pro TV

Mai multe pentru tine:
Nimfomana de la Palat. Deși soțul încerca s-o satisfacă, apetitul Ducesei atinsese cote nebănuite și apela la ”ajutoare”
Top 7 sandwich makere 2026: Transformă gustările acasă în adevărate delicii gourmet, rapid și fără efort
Desertul delicios din Ardeal de care nu te vei mai sătura. Cum se pregătește rapid și ușor faimosul lichiu cu prune
Top 6 grătare electrice 2026: Fripturi suculente perfect rumenite, panini aurii și legume crocante, fără fum sau bătăi de cap + ghid de cumpărare
Cel mai bun multicooker electric în 2026: Top 7 alegeri testate care îți economisesc timp și bani
Cu cine este căsătorită Karina Pavăl, milioanara de 33 de ani care a cumpărat Carrefour România. Legătura cu firmele care au tranzacționat afacerea de peste 800 de milioane de euro
Cele mai bune aparate de gătit cu aburi în 2026: Top 5 modele eMAG pentru mese rapide, sănătoase și fără grăsimi – magia aburului în bucătărie
Crocant, sănătos, rapid, fără ulei și fără stres – Cele mai bune air fryere din 2026 care îți vor schimba modul de a găti! Profită de ofertele eMAG
Top 7 prăjitoare de pâine 2026 – Ghid complet pentru dimineți perfecte și alegeri fără regrete
Funcționara a izbucnit în râs când a auzit cum o cheamă pe fiica ei. Ce a trăit Larisa Udilă la Evidența Populației: „Mi-au spus că nu se poate înregistra. Am plecat plângând”
Victorie în instanță pentru Niculina Stoican, acuzată de plagiat de către Olguța Berbec. Artista a transmis primul mesaj: „Am încercat să rămân demnă și să lupt pentru a-mi apăra numele și munca”