Replica lui Liviu Avram la insinuările lui Nicolicea: Din decembrie 2017 şi până în prezent nu am mai primit nimic de la „Spiru Haret“

0
Publicat:
Ultima actualizare:
FOTO Inquam Photos / Octav Ganea

Jurnalistul „Adevărul“ Liviu Avram a publicat marţi mai multe imagini cu solicitările sale trimise Universităţii „Spiru Haret“ cu intenţia de a clarifica situaţia studiilor lui Eugen Nicolicea, propunerea PSD la Ministerul Justiţiei. Nicolicea a susţinut pe Facebook că „toţi cei care s-au interesat au primit imediat informaţiile solicitate de la Universitatea «Spiru Haret»“.

Nicolicea a mai subliniat şi faptul că a absolvit cu nota 10 examenul de licenţă şi a criticat presa de faptul că nu a relatat această informaţie. „Din păcate, nici de această data nu au lăsat datele oficiale să strice un subiect atât de «senzaţional»”, a scris Nicolicea pe Facebook.

Liviu Avram arată însă că în decembrie 2017 a trimis mai multe solicitări decanului facultăţii de Drept de la Spiru Haret, acesta din urmă confirmând că a primit mesajul. Totuşi, 16 luni mai târziu răspunsul de la Spiru Haret încă se lasă aşteptat.

„Cum au stat, de fapt, lucrurile:

- Pe 12 decembrie 2017, ora 15.00, i-am trimis un e-mail decanului de la Drept, dl. Marian Ilie, în care îi solicitam clarificări despre licenţa d-lui Nicolicea. Decanul mi-a confirmat primirea mesajului 32 de minute mai târziu, cu promisiunea unui răspuns (foto 1). Am aşteptat şase zile răspunsul.

- Pe 18 decembrie 2017, ora 15.37, revin cu un mesaj către decan. Nu am primit vreun răspuns, aşa că…

- Pe 19 decembrie 2017, ora 20.12, public pe Adevărul.ro materialul cu „secretul lui Nicolicea”.

- Pe 20 decembrie, decanul îmi răspunde la al doilea mesaj şi promite din nou că se va interesa de răspuns (foto 2).

Ca orice deontolog în stare pură, din decembrie 2017 şi până în prezent nu am mai primit nimic de la Spiru Haret”, a scris Liviu Avram pe Facebook



Vezi şi: Eugen Nicolicea: „Am absolvit Dreptul cu nota 10 la Spiru Haret“. Deputatul PSD nu spune că a rămas repetent la prima facultate

Secretul lui Nicolicea: A făcut Dreptul la Spiru Haret, forma de Învăţământ la Distanţă. A rămas repetent la prima facultate


 

Mai multe pentru tine:
Exclusiv! Acasă la Chef Alexandru Sautner. Juratul "Chefi la cuțite" ni le prezintă pe fetele care-l împlinesc ca soț și tată
Acuzată că poartă genți de lux, dar că nu-și ajută tatăl aflat la azil! Ion Cassian o apără pe Irina Columbeanu: „Nu-i duceți grija lui Irinel, are șifonierul plin cu...!”
Cine a fost Dorin Pavel, inginerul care a plănuit marile hidrocentrale din România
Lupu Rednic ține cură de slăbire, la 56 de ani: „Grăsimea-i bună numai în tigaie!”. Secretul sănătății: un păhărel de horincă și untură de porc de Mangalița. Cât costă dieta?
Tânăra de 16 ani care a întors toate scaunele la „Vocea României” încă de la primele note. Smiley: „Eu nu am mai auzit niciodată așa ceva”
Prințul renegat, un libidinos notoriu! Apela la angajații de la Palat să facă rost de femei și-și dorea ”blonde și balerine”
Mesajele Vasilicăi Enache, avocata decedată în explozia din Rahova, analizate de criminalist: „În acel bloc era o bombă cu ceas”
Alexandru Rogobete le cere medicilor de la Terapie Intensivă să nu mai poarte bijuterii: „Renunțați la verighetă sau plecați din ATI!”
Ce tranzacții suspecte a descoperit Libra Bank în conturile AUR. Ce plăți s-au făcut către patronul Realitatea PLUS, unde Simion și Georgescu sunt lăudați excesiv
Cine este Bogdan Boitor, noul iubit al Ilincăi Vandici. În ce oraș din România a dus-o pe vedetă în vacanță
Relația scandaloasă de 72 de ore pe care fratele Regelui Charles a avut-o cu un model Playboy