Grindeanu, mesaj enigmatic pe Facebook: „Nu vă pot spune pentru cine era privirea aceasta”

0
Publicat:
Ultima actualizare:

În contextul discuţiilor despre o posibilă remaniere guvernamentală, premierul Sorin Grindeanu a postat pe pagina sa de Facebook o poză cu el, cel mai probabil de la şedinţa de Guvern de joi, pe care a însoţit-o de mesajul: „Ştiu c-aţi vrea să ştiţi, dar nu vă pot spune pentru cine era privirea aceasta”.

Sorin Grindeanu a postat, pe pagina sa de Facebook,o imagine alb-negru care-l înfăţisa pe premier la şedinţa de Guvern de joi. Fotografia, în care Grindeanu pare a privi supărat pe cineva, a fost însoţită de mesajul „ştiu c-aţi vrea să ştiţi, dar nu vă pot spune pentru cine era privirea aceasta”, aspect ce a stârnit numeroase comentarii în mediul online cu privire la posbilul „destinatar” al privirii supărate. Asta în contextul în care, în ultimele săptămâni, au apărut speculaţii privind o posibilă remaniere guvernamentală.

Intrebat cum comentează aceste speculaţii, premierul Grindeanu a declarat că este „mulţumit de mare parte din miniştrii”, dar că o analiză privind activitatea acestora este în desfăşurare, iar rezultatele vor fi prezentate coaliţiei de guvernare când va fi momentul.

„Analizăm, tragem linie, discutăm cu preşedintele Liviu Dragnea, trag o concluzie ca şi prim-ministru vizavi de modul în care membrii echipei guvernamentale şi-au făcut treaba, prezint concluzia pe care o am şi o discutăm  aşa cum am făcut toate celelalte lucruri cu partidul din care fac parte împreună cu preşedintele partidului şi în coaliţia care susţine acest Guvern. Sunt mulţumit de mare parte din miniştrii. Au făcut ceea ce trebuiau să facă – ca şi măsuri – în primele trei luni”, a susţinut şeful Executivului.

În ceea ce priveşte posibila ţintă a privirii premierului, o imagine de la şedinţa de Guvern de joi ne poate oferi un răspuns probabil. Având în vedere că miniştrii nu-şi schimbă locul pe care-l ocupă la masă, iar aproape de premier, undeva în strângă, stă Ministrul Justiţiei, Tudorel Toader, ţinta premierului ar fi putut fi chiar Ministrul Justiţiei.



Şedinţa de Guvern de joi, 27 aprilie FOTO gov.ro

Mai multe pentru tine:
Tricouri de Crăciun pentru copii și familie – Cadouri unice, outfituri cozy și reduceri exclusive eMAG: magia sărbătorilor în casa ta
Cadouri de Crăciun pentru copii: 25 de hanorace și pulovere festive – de la modele la reducere sub 100 de lei, la cadouri unicat și personalizate
Horoscop săptămâna 26 decembrie - 1 ianuarie. Succes total la final de an pentru Scorpioni, schimbare majoră pentru Vărsători
Pijamale pentru copii de Crăciun 2025 – cozy și hazlii, la ofertă, majoritatea sub 100 lei, cadouri de la Moșu’ pentru dimineți pline de magie
Ce etnie are Alessia Pop, câștigătoarea de la Vocea României: „Nu pot exprima durerea pe care o simt ...”
Mesajul de Crăciun al lui Dragoș Dolănescu pentru fratele lui și Maria Ciobanu: „Tata ar fi fericit în Cer dacă...” Cum petrece în Costa Rica: „Nu vor lipsi sărmăluțele”
Cadouri de Crăciun pentru el: Top 15 aparate și produse de ras și bărbierit verificate online – alege cadoul care îl va impresiona și răsfăța
Cele mai bune 15 vinuri de pe eMAG în 2025: ce aleg românii de sărbători. Transformă mesele de Crăciun și Revelion în momente magice
Top 20 mașini de spălat și uscătoare 2025 – alege modelul perfect pentru casă și economisește inteligent
De ce a plecat, de fapt, Theo Rose de la Vocea României: „Anul ăsta, show-ul se oprește pentru mine”
Charlotte, steaua Crăciunului regal. Superba prințesă de 10 ani a fost în centrul atenției la Sandringham