VIDEO Meci nebun în Liga Campionilor: Sevilla - Liverpool, 3-3, după 0-3 la pauză. Real calificată în optimi după 6-0 cu Apoel

0
Sevilla şi Liverpool au oferit meciul serii/ Foto:EPA

Formaţia Real Madrid şi-a asigurat calificarea în optimile Ligii Campionilor, după ce a învins, marţi, în deplasare, cu scorul de 6-0, echipa APOEL Nicosia, în etapa a cincea a fazei grupelor. Tot în această etapă, FC Sevilla a remizat cu Liverpool, scor 3-3, după ce a fost condusă cu 3-0. Golul egalizator al spaniolilor a fost marcat în minutul 90+2.

Rezultate complete din etapa a cincea a grupelor Ligii Campionilor:

Grupa E

Spartak Moscova - Maribor   1-1

Au marcat: Luis (82) / Mesanovic (90)

FC Sevilla - Liverpool  3-3

Au marcat: Ben Yedder (51, 59 - penalti), Pizarro (90+3) / Firmino (2, 30), Mane (22)

Clasament: 1. Liverpool - 9 puncte; 2. FC Sevilla - 8 puncte; 3. Spartak Moscova - 6 puncte; 4. Maribor - 2 puncte.

Grupa F

Manchester City - Feyenoord  1-0

A marcat: Sterling (88)

SSC Napoli -Şahtior Doneţk  3-0

Au marcat: Insigne (56), Zielinski (81), Mertens (83)

La Napoli, Vlad Chiricheş a fost integralist, primind un cartonaş galben în minutul 77.

Clasament: 1. Manchester City - 15 puncte (calificată); 2. Şahtior Doneţk - 9 puncte; 3. Napoli - 6 puncte; 4. Feyenoord - 0 puncte.

Grupa G

Beşiktaş - FC Porto  1-1

Au marcat: Talisca (41) / Felipe (29)

AS Monaco - Leipzig  1-4

Au marcat: Falcao (43) / Jemerson (6 - autogol), Werner (9, 31), Keita (45)

Clasament: 1. Beşiktaş - 11 puncte (calificată); 2. FC Porto - 7 puncte; Leipzig - 7 puncte; AS Monaco - 2 puncte.

Grupa H

APOEL Nicosia - Real Madrid  0-6

Au marcat: Modrici (23), Benzema (39, 45+1), Nacho (41), C. Ronaldo (49, 54)

Borussia Dortmund - Tottenham Hotspur  1-2

A marcat: Aubameyang (31) / Kane (49), Son (76)

Clasament: 1. Tottenham - 13 puncte (calificată); 2. Real Madrid - 10 puncte (calificată); 3. Borussia Dortumd - 2 puncte; 4. APOEL - 2 puncte.