VIDEO Meci fabulos în America între Barcelona şi Real Madrid. Goluri multe şi spectacol total la Miami

0

Barcelona şi Real Madrid s-au întâlnit din nou într-un meci amical, după o pauză de 26 de ani, şi au umplut Hard Rock Arena din Miami.

Peste 65.000 de oameni au savurat un spectacol total, încheiat cu victoria catalanilor, care s-au impus cu 3-2, la fel ca în ultma confruntare din campionat. Messi a deschis scorul în minutul 4, iar Rakitici a făcut 2-0 în minutul 7. Real şi-a revenit din pumni şi Kovacici a redus din handicap în minutul 14.

Aşadar, după primul sfert de oră se marcaseră deja trei goluri. Asensio a egalat pentru Real în minutul 36, iar la pauză s-a intrat cu scor egal. Imediat, după reluare, Pique a punctat pentru Barcelona, după o lovitură liberă executată de Neymar, care la probabil ultimul său meci pentru Barcelona, a fost cel mai bun de pe teren.În ciuda faptului că au mai existat ocazii, scorul s-a terminat 3-2 pentru Barcelona, care a încheiat International Champions Cup cu trei victorii, în vreme ce Real a înregistrat trei înfrîngeri.

De la Real au lipsit Cristiano Ronaldo şi Toni Kroos, aflaţi încă în vacanţă, iar de la barcelona Ter Stegen.