Stanciu face furori în Cehia: A marcat iarăşi pentru Slavia, iar cifrele sale sunt excelente VIDEO

0
Stanciu

Internaţionalul de 27 de ani traversează un sezon foarte bun la formaţia din Praga. Are titlul în buzunar şi acum a contribuit la calificarea echipei în semifinalele cupei.

Nicolae Stanciu e o vedetă incontestabilă, la Slavia Praga. Cifrele sale din actuala stagiune confirmă acest lucru: 40 de meciuri, în toate competiţiile, 15 goluri şi 7 pase de gol.

Astăzi, în victoria din sferturile Cupei Cehiei, 3-0 cu Sigma Olomouc, în deplasare, Stanciu a marcat pentru 2-0, în minutul 56. Mijlocaşul român a fost schimbat, în minutul 76, când Slavia avea deja 3-0.

În semifinalele Cupei Cehiei, Slavia va întâlni Sparta Praga, formaţie la care evoluează un alt internaţional român, Florin Niţă. Partida e programată pentru data de 5 mai. În cealaltă semifinală, astăzi, se vor duela Plzen şi Teplice.