Schimbare de lider în Anglia! Liverpool a pierdut primul loc în clasament

0
Jurgen Klopp

Etapa a 26-a a campionatului Angliei a adus o schimbare de lider, Liverpool fiind detronată de pe primul loc. din clasament.

Manchester City s-a impus cu 2-0 pe terenul lui Everton şi s-a schimbat astfel liderul în Premier League, după ce Liverpool a făcut 1-1 cu West Ham. ”Cormoranii” cad pe locul secund, dar au un meci în minus.

În primul meci din etapa a 26-a, Manchester City a câştigat cu 2-0, golurile au fost marcat de Laporte, în prelungirile primei reprize şi Jesus - în minutul 90+7.

În urma acestui rezultat, Manchester City urcă pe primul loc, la egalitate de puncte cu Liverpool, dar cu un golaveraj superior. ”Cormoranii” au însă un meci în minus şi urmează să joace cu Bournemouth, sâmbătă, pe teren propriu.