Sânmărtean a înscris un nou gol pentru Al-Ittihad, echipă antrenată de Piţurcă

0

Formaţia Al Ittihad, antrenată de Victor Piţurcă, a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 5-0, echipa Hajer, într-un meci din etapa a 24-a a campionatului Arabiei Saudite.

Sânmărtean, integralist la oaspeţi, a înscris în minutul 83. Celelalte goluri au fost marcate de Abdulfattah Asiri '33, '11, Ahmed Al-Nazera '52 şi Gelmin Rivas '74. Al-Ittihad se află pe locul trei în clasament, cu 49 de puncte. Lider este Al-Ahli, cu 54 de puncte, urmată de Al-Hilal, cu 51 de puncte, ambele cu un joc mai puţin, a relatat news.ro. Formaţia Al-Ahli, antrenată de Cosmin Olăroiu, a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa Al-Nasr, într-un meci din etapa a XXIV-a a campionatului Emiratelor Arabe Unite. Golul a fost marcat de Moussa Sow, în minutul 49, din penalty. Al-Ahli a obţinut a 20-a victorie din actuala ediţie de campionat şi are 62 de puncte. Pe locul doi se află Al-Ain, cu 56 de puncte, iar pe poziţia a treia este  Al-Wahda, cu 39 de puncte.