Real Madrid, umilită: S-a aflat ce a strigat Sergio Ramos spre colegii săi, după ce Barcelona a marcat golul trei

0
Ramos

Suarez şi colegii săi au făcut prăpăd pe „Santiago Bernabeu“ şi au realizat o performanţă în premieră în istoria cupei: şase calificări succesive în finală.

Demonstraţia de forţă a Barcelonei din repriza secundă a coincis cu colapsul Realului! De aceea, gazdele au şi luat repede golurile de 2-0 şi de 3-0, într-un interval de doar patru minute.

Imediat după ce Suarez a înscris de la punctul cu var, camerele televiziunii spaniole au surprins o reacţie a lui Sergio Ramos care a spus totul despre degringolada din jocul Realului. „Treziţi-vă, că altfel luăm 6!“, a fost fraza care s-a putut citi pe buzele căpitanului.

Iar Sergio Ramos chiar a prins un El Clasico în care Real a fost călcată în picioare pe „Santiago Bernabeu“. La 2 mai 2009, Barcelona lui Guardiola a distrus Realul pe „Santiago Bernabeu“ cu 6-2, într-un meci în care Sergio Ramos a marcat. Acel eşec a ruinat Madridul care avea să piardă toate cele patru partide rămase în La Liga, terminând pe locul 2, la nouă puncte de Barcelona!

Cupa Spaniei, semifinale

Miercuri

Real Madrid – Barcelona 0-3 (1-1 în tur)

Suarez 50, 73-penalty, Varane-autogol 69

Joi

Valencia – Betis (2-2 în tur) 22.00

*Finala competiţiei se va juca la 25 mai pe stadionul „Benito Villamarín“ din Sevilla.