Rapid a obţinut o remiză în deplasarea cu Rapid Suceava, după ce giuleştenii au evoluat în inferioritate numerică o repriză. Rezultatele din Liga a II-a

0
Banner aniversar de 90 de ani al clubului Rapid FOTO Răzvan Păsărică

Rapid Bucureşti a întâlnit Rapid Suceava în deplasare, miercuri, în cadrul unei etape intermediare din Liga a II-a. Meciul s-a terminat la egalitate, 2-2, după ce giuleştenii au evoluat în inferioritate numerică încă de la finalul primei reprize.

Scorul a fost deschis de Rapid Suceava în minutul 30, când Bălan a transformat o lovitură de la 11 metri, care a fost imposibilă de apărat pentru Drăghia. Egalarea giuleştenilor a venit la debutul reprizei a doua, prin Ioniţă II (49'), iar echipa de sub Podul Grant a intrat în avantaj după ce Selagea a înscris cel de-al doilea gol (61'). Rapid Suceava a închis tabela în minutul 65, când a parafat remiza de 2-2 graţie lui Ionesi.

Echipe

Rapid Suceava: Pascal - Bălan, Fl. Plămadă, Velescu, Semeghin - Cerlincă, Sumanariu, Căinari, Stănescu - M. Negru, Ionesi.

Rapid Bucureşti: Drăghia - Al. Coman, Tânc, D. Lung, N. Vasile - Martin, Selagea, V. Negru, Doman - Ciolacu, Al. Ioniţă II.

Rezultate complete din etapa a X-a (Liga a II-a)