Portarul Bălgrădean, convocat la lotul naţional în locul lui Tătăruşanu

0
Cristian Bălgrădean

Portarul Cristian Bălgrădean, de la Concordia Chiajna, a fost convocat, luni dimineaţa, la lotul naţional în locul lui Ciprian Tătăruşanu, accidentat âla meciul Fiorentina – Chievo.

Portarul Concordiei Chiajna a primit telegrama de convocare din partea FRF pentru partida România - Muntenegru din cadrul preliminariilor Mondialului din 2018, devenind astfel primul jucător al Concordiei Chiajna convocat pentru naţionala României. Bălgrădean se va alătura lotului luni în cantonamentul naţionalei de la Mogoşoaia. Portarul Ciprian Tătăruşanu a fost transportat la spital pentru investigaţii, duminică seară, după ce a fost lovit la cap de un adversar în timpul meciului dintre echipele Fiorentina şi Chievo, scor 1-0, din etapa a doua a campionatului Italiei, a relatat News.ro. Tătăruşanu a fost lovit cu genunchiul în cap de Meggiorini în minutul 30 al partidei. Portarul a încercat să continue jocul, dar după zece minute, vizibil ameţit, a cerut să fie înlocuit. Partida România – Muntenegru, prima din cadrul preliminariilor Cupei Mondiale din 2018, este programată la 4 septembrie, de la ora 21.45, pe Cluj Arena.