Organizatorii turneului de la Miami au anunţat ora meciului Irina Begu - Bianca Andreescu

0

Întâlnirea dintre Irina Begu şi Bianca Andreescu, în primul tur de la Miami, va începe de la ora 20:00 şi va putea fi urmărit[ în direct pe Digi Sport 2!

Una dintre cele mai aşteptate partide din turul inaugural al competiţie de la Miami, este meciul Irina Begu şi Bianca Andreescu. Cele două s-au întâlnit şi în cadrul turenului Premier Mandatory de la Indian Wells, în urmaă cu două săptămâni, tot în prima rundă. Sportiva din Canada a câştigat atunci cu 6-7, 6-3, 6-3 şi, ulterior, a câştigat trofeul (foto).

Programat iniţial să se joace în noaptea dintre miercuri şi joi, întâlnirea a fost amânată din cauza ploii,