Comentariul LIVE TEXT al meciului 4 al semifinalei Fed Cup dintre Franţa şi România | Parmentier o învinge pe Begu

0
Irina Begu FOTO EPA

Irina Begu încearcă să aducă punctul calificării în finala Fed Cup pentru România. După primele 3 întâlniri, ţara noastră conduce Franţa cu 2-1

Ora 19:42 Game, set şi meci Parmentier 6-2
Chiar dacă a părut chinuită de accidentarea la gleznă, Irina nu a făcut figuraţie în ultimul game al meciului şi a reuşit să câştige 2 puncte

Ora 19:35 Irina Begu primeşte îngrijiri medicale

Ora 19:30 Break Parmentier 5-2
La punctul care a decis game-ul, Irina Begu a călcat strâmb şi pare că s-a accidentat la gleznă

Ora 19:23 Game Parmentier 4-2
Irina nu se regăseşte, Pauline câştigă game-ul la zero

Ora 19:19 Game Begu 3-2
Game cu mari emoţii pentru jucătoarea noastră.

Ora 19:12 Game Parmentier 3-1

Ora 19:09 Game Begu 2-1
Irina se impune fără emoţii în game-ul trei al setului decisiv.

Ora 19:06 Game Parmentier 2-0
Din păcate, Irina rare ieşită din pasa excepţională pe care a avut-o la finalul setului secund. Parmentier consolidează break-ul, câştigă la 30

Ora 18:46 Game Begu 2-5
Irina e de nezdruncinat. Îşi face serviciul la zero. Parmentier va servi să rămână în meci

Ora 18:43 Game Parmentier 2-4
Pauline reuşeşte primul game după mult timp, rămâne în coasta Irinei

Ora 18:39 Game Begu 1-4
Begu este pe val. Se desprinde la 3 game-uri

Ora 18:34 Break Begu 1-3
Primul break al Irinei în acest meci, dar ce break! Irina nu a pierdut niciun punct pe serviciul adversarei

Ora 18:31 Game Begu 1-2
Cu totul altă atitudine fată de primul set pentru Irina Begu. jucătoarea nostră este cea care dictează desfăşurarea punctelor

Ora 18:27 Game Parmentier 1-1

Ora 18:22 Game Begu 0-1
Irina salvează câştigă primul punct, dar a fost nevită să salveze o minge de break

Ora 18:18 Începe setul 2. Irina va servi prima

SETUL 1

Ora 18:16 Game şi set Parmentier
Parmentier îşi face fără emoţii serviciul şi câştigă  primul set. Irina nu a avut nicio minge de breac în acest set

Ora 18:11 Game Begu 5-3
Un nou game alb reuşit de jucătoarea noastră

Ora 18:08 Game Parmentier 5-2
Chiar dacă Irina nu a reuşit break-ul, a fost  sfârşit un game în care Iromânca i-a pus probleme adversarei pe serviciul acesteia.

Ora 18:02 Game Begu 4-2
Game fără emoţii trecut în contul Irinei

Ora 17:56 Game Parmentier 4-1
Franţuzoaica consolidează break-ul şi se distanţează la 3 lungimi de Irina

Ora 17:56 Break Parmentier 3-1
Irina greşeşte pe bandă rulantă şi îi oferă game-ul pe tavă adversarei sale. Meciul este mult sub nivelul celui de la Halep - Garcia

Ora 17:48  Game Parmentier 2-1

Ora 17:43 Game Begu 1-1
Game perfect făcut de Irina pe propiul serviciu. Câştigă la zero

Ora 17:40  Game Parmentier 1-0

Ora 17:36 A început meciul. Parmentier va servi prima

Ora 17.27 Cele două jucătoare au ieşit la încălzire

Scorul direct intre Begu (83 WTA) si Pauline Parmentier (53 WTA) este egal 3-3, ultima victorie a Irinei venind la turneul WTA de la Bucuresti in 2017. Ultimul joc direct dintre cele două jucătoare, la Istanbul in 2018. s-a terminat  cu victoria franţuzoiacei.

Simona Halep, locul 2 WTA, a învins-o, duminică, la Rouen, cu scorul de 6-7 (6), 6-3, 6-4, pe Caroline Garcia, locul 21 WTA.

Sâmbătă, Simona Halep (2 WTA) a învins-o,  6-3, 6-1, pe Kristina Mladenovic (66 WTA),. în timp ce Mihaela Buzărnescu (30 WTA) a pierdut, 6-3, 6-3, meciul cu Caroline Garcia, locul 21 WTA.