Keşeru a marcat din nou pentru Ludogorets şi a ajuns golgheterul campionatului Bulgariei

0
Claudiu Keşeru

Claudiu Keşeru, a înscris un gol în meciul câştigat, pe teren propriu, cu scorul de 5-0, de formaţia sa, Ludogorets Razgrad, în faţa formaţiei Beroe Stara Zagora.

Keşeru a fost integralist la gazde şi a marcat în minutul 80. Celelalte goluri au fost înscrise de Wanderson '30, '62, Marcelinho '37 şi Terziev '74. El a ajuns la cota 8 în acest campionat şi a urcat pe primul loc în clasamentul golgheterilor, alături de Danilo Moreno, de la Litex Lovech.

Cosmin Moţi a jucat, de asemenea, pe toată durata partidei la Ludogoreţ, iar Andrei Prepeliţă a intrat pe teren în minutul 77.

Ludogoreţ Razgrad este lider în clasament, cu 31 de puncte. Pe locul doi se află Levski Sofia, tot cu 31 de puncte dar cu un golaveraj mai slab şi un joc mai puţin.