Iaşiul a învins Chiajna pe un teren acoperit de zăpadă

0

Formaţia CSM Poli Iaşi a învins, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (1-0), echipa Concordia Chiajna, în primul meci al etapei a XIX-a a Ligii I, disputat în condiţiile unui gazon înzăpezit.

Golul a fost marcat de Andrei Cristea, în minutul 31, cu un şut de la cinci metri.

CSM Poli Iaşi: Grahovac - Bosoi (Voicu '25), Ov. Mihalache, Frăsinescu, Sato - Ciucur, Creţu, V. Gheorghe, Bole - Moldovan (Boiciuc '65), An. Cristea (Ţigănaşu '71). Antrenor: Eugen Neagoe

Concordia Chiajna: Drăghia - Koenders, Albu, Tincu, Bărboianu - R. Costin, Roşu - Cristescu, Ad. Cristea (Rogoveanu '78), Ciobanu (Grădinaru '66) - Pena (Padovani '58). Antrenor: Emil Ursu

Cartonaşe galbene: Moldovan '57, Grahovac '90+2 / Tincu '65, Grădinaru '73

Arbitri: Istvan Kovacs - Alexandru Cerei, Miclos Istvan Nagy - Florin Ovidiu Mazilu

Observatori: Liviu Ciubotariu, Iuliuss Nemţeanu

Meciul s-a disputat pe un teren înzăpezit, pe care liniile s-au marcat înainte de start dându-se zăpada la o parte cu mătura. Jocul a început cu o întârziere de trei minute.