Avem primele rezultate din optimile Europa League. Manchester United „defilează” spre sferturile de finală

0
Manchester United, aproape calificată în sferturile de finală Europa League FOTO Arhivă personală/Facebook

Europa League îşi dispută, joi, optimile de finală. Din programul zilei lipsesc două partide, anulate din motiv de precauţie a extinderii coronavirusului.

Manchester United a stabilit scorul serii, cel puţin până acum, învingând cu 5-0 LASK.

La victoria „diavolilor roşii” au pus umărul Odion Ighalo (28'), Daniel James (58'), Juan Mata (82'), Mason Greenwood (90+2') şi Andreas Pereira (90+3').

Manşele retur se vor disputa, joi, 19 martie, singurul român rămas în această fază a competiţiei fiind Ianis Hagi.

De remarcat că una dintre partide s-a disputat cu spectatori, respectiv Instanbul - Başakşehir - FC Copenhaga şi la fel va fi şi în cazul meciului Rangers - Leverkusen.

Reamintim că partidele Sevilla - Roma şi Inter- Getafe au fost amânate, în contextul evitării răspândirii de coronavirus.